TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Škoda zakończyła realizację kontraktu dla Konya
INFOTRAM - Opublikowano: 21.04.2015 11:20:35 3 komentarze
Škoda zakończyła realizację kontraktu dla Konya

Škoda Transportation zakończyła jeden z najważniejszych projektów zagranicznych. Jest to umowa na dostawę sześćdziesięciu nowoczesnych i niskopodłogowych tramwajów dla tureckiego miasta Konya. Škoda w ostatnich tygodniach przekazała ostatni wagon ForCity Classic.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pomyślnie dostarczyć wszystkie sześćdziesiąt pojazdów na czas. Obecnie w mieście kursuje już większość tramwajów. Pierwszy pojazd mieliśmy opracowany, wyprodukowany i dostarczony w niecały rok po podpisaniu umowy? - mówi Václav Petr, Project Manager Škoda Transportation. "Pasażerowie są zadowoleni z naszych tramwajów, które przyciągają nie tylko unikalnym wyglądem, z motywami architektury islamu, ale również wbudowanym odbiornikiem Wi-Fi do bezprzewodowego internetu i oczywiście wysokim komfortem podróżowania, w tym klimatyzacją" ? dodaje.

Tramwaje mają 32,5 metrów długości i pięć członów. Łączna pojemność każdego z nich to 364 pasażerów. Pojazdy można również uruchomić w trakcji podwójnej. Mogą kursować w tunelach, ponieważ zostały zaprojektowane z wykorzystaniem doświadczeń metra. Wspomniana, interesująca kolorystyka wagonów została wybrana przez mieszkańcy miasta Konya. Z przodu pojazdu i z jego boku można dostrzec elementy nawiązujące do tańców Derwisza. Oby więcej takich malatur.

"Nasz klient ? miasto Konya ? jest zadowolony z tramwajów. Zaufał naszej technologii i naszym inżynierom?- mówi Jaroslav Kulhánek, główny inżynier projektu. Skoda dostarcza do Turcji także pojazdy na baterie, dzięki którym tramwaje będą mogły kursować na odcinkach bez sieci trakcyjnej. Dwa prototypowe egzemplarze są już u odbiorcy, trzeci jest testowany w Pilznie. Łącznie będzie 12 takich wagonów. "Wszystkie 12 tramwaje z bateriami zostaną wyprodukowane i dostarczone do miasta Konya do końca lipca tego roku. Łączna wartość obu umów to 3,4 mld CZK? - mówi Václav Petr.

Konya nie jest jedynym odbiorcą nowoczesnych wagonów Škoda Transportation. Czeska firma dostarcza swoje produkty także do Bratysławy, Miszkolca czy Pragi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Konya
Turcja
 • z – 21.04.2015

  Nowa wersja stron fatalnie to działa ,natomiast tram super można się wzorować na śkodzie

 • jag – 21.04.2015

  Hmm, tłumaczenie kalkowane z j. angielskiego. W języku polskim bateria (źródło energii elek.) nie może służyć do ponownego ładowania (tak historycznie zaadaptowano znaczenie tego także obcego słowa w odniesieniu do źródeł energii elektrycznej). Dlatego śmiesznie czyta się "pojazdy na baterie" i "tramwaje z bateriami". Właściwe słowo to akumulator!W dziale infobus zazwyczaj poprawnie używana jest nazwa akumulator!

 • Combino – 22.04.2015

  @z: w czym niby wzorować się na Skodzie? W kwestii designu,to raczej ona już kilka razy wzorowała się na pewnym naszym producencie (jak choćby w przypadku będącego tematem newsa 26T). W kwestii jakości lepiej też nie: Praga chce się pozbyć wszystkich 14T,a we Wrocku najlepiej widać jakim "superproduktem" (farba płatami odłazi,głośne jak odrzutowiec,ogólnie suer że żadne inne polskie miasto tego nie brało).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....