TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

187 mln zł na gorzowskie tramwaje
PAP InfoTram - Opublikowano: 25.04.2016 22:06:29 6 komentarzy
187 mln zł na gorzowskie tramwaje (źródło: Wikipedia/Macdriver, lic. CC BY-SA 3.0)

Inwestycje o łącznej wartości ponad miliarda zł zakłada Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2016-23 przedstawiony w poniedziałek przez prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego.

Dokument wskazuje ponad 200 zadań, które władze miasta zamierzają zrealizować przez najbliższe siedem lat.

"To jest plan, to jest pewna mapa drogowa inwestycji Gorzowa, która poprowadzi miasto do naprawdę dynamicznego rozwoju (?) Ten plan jest podzielony na siedem lat, ponieważ jest planem realnym. My idziemy w bardzo racjonalne inwestycje. Inwestycje, które nie mogą nas obciążać, nie mogą być kulą u nogi. Mają być inwestycjami prorozwojowymi. Dlatego mnóstwo inwestycji w infrastrukturę, w transport publiczny, ale też uzbrojenie terenów inwestycyjnych" - powiedział Wójcicki.

Do najważniejszych inwestycji zaliczył m.in. rozbudowę transportu miejskiego, który jest drugą pozycją co do wielkości jest transport publiczny. Tutaj miasto zamierza przeznaczyć ponad 187 mln zł na modernizację torowisk tramwajowych, budowę nowych linii i zakup nowego taboru.

"Wkład miasta do zaplanowanych inwestycji jest mniej więcej na poziomie 50 proc. Większość projektów jest tak uszytych, że to dofinansowanie mamy zapewnione, m.in. na finansowanie rozwoju sieci transportowej. Tu w ramach programu Infrastruktura i Środowisko mamy blisko 50 mln euro na finansowanie tego zadania" - mówił prezydent.

Według prezydenta nie ma zagrożenia, by miasto szukając pieniędzy na wkład własny do projektów z udziałem środków unijnych zadłużyło się ponad swoje możliwości. Gorzów zamierza także sięgać po pieniądze krajowe z centralnych programów i funduszy.

"Dokonaliśmy analizy budżetu, możliwości kredytowych i płynności finansowej i ten plan inwestycyjny jest realny, jest realny do wykonania i chcemy, żeby przez najbliższe lata był wyznacznikiem rozwoju miasta" - powiedział Wójcicki.

Plan został przygotowany przez zespół specjalistów i urzędników oraz przeanalizowany z radnymi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
 • WK – 26.04.2016

  To miasto ma bardzo duży potencjał. Kibicuje mu!

 • Combino – 26.04.2016

  Ogólna kwota d... nie urywa,ale bardziej mnie ciekawi ile wyliczono na poszczególne zadania,np. ile konkretnie przewidziano na tabor? ŻMoże boją się podać żeby ludzie nie wyciągnęli wniosków jak w Toruniu podczas pierwszych przymiarek do przetargu?

 • bolo – 27.04.2016

  tylko pesa i ich cudny jezz

 • AZet – 28.04.2016

  @cobino masz racje. W podobnym budżecie Czestochowa wybudowala 4,5km torów dla nowej linii 3 i zakupiła 7 Twistów.... A w Gorzowie potrzeba zrobic wiecej...

 • Combino – 28.04.2016

  @AZet: No,jednak różnica była (Częstochowa dostała 128 baniek,a forsa była na zakup taboru,linię i remonty; a że te remonty wykonali tak,że niech ich drzwi ścisną,to inna sprawa),ale faktem jest że znając normalne ceny,to coś mi się to nie spina. 3,3 km nowej dwutorowej trasy plus (podobno istotne) remonty znacznej części istniejących torowisk plus 14 tramwajów dwukierunkowych (w kwestii tramwajów: dałoby się pozyskać potrzebną ilość używańców,ale są z nimi dwa problemy: pierwszy to szerokość - 2,65m - a drugi to awaryjność; mam na myśli T69 z Birmingham).Ale tak na serio: zarzekają się że chcą kupić dłuższe dwukierunkowe wozy,czyli trzeba by było liczyć po 8 baniek (najskromniej 6,5 bańki gdyby odwalili lipę i brali coś w rodzaju dwukierunkowego krótkiego Swinga). Czyli od circa 90 do stu kilkunastu baniek na sam tabor. Jak nie będzie okazyjnych ofert na trasy i tabor,to ciężko będzie się zmieścić w budżecie...

 • Marcin Wrocław – 30.04.2016

  Ma duzy potencjał a do tej pory skansen na torach-złom z zachodu i zdezelowane torowiska!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....