TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Archeolodzy będą kontynuować prace na trasie tramwajowej na Naramowice
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2020 19:30:28
Archeolodzy będą kontynuować prace na trasie tramwajowej na Naramowice (foto: PIM)

W przyszłym tygodniu rozpoczną się kolejne badania archeologiczne w miejscu powstawania nowej trasy tramwajowej na poznańskie Naramowice. Pod koniec grudnia naukowcy odkryli pozostałości osady sprzed 2 tys. lat i niemal 100 mogił dawnego cmentarza ewangelickiego.

Archeolodzy pracują już w parku Kosynierów, a teraz pojawią się także w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej oraz schronów przy ul. Sarmackiej. To tereny w strefie ochrony konserwatorskiej, dlatego należy je przebadać przed pracami budowlanymi" – podkreślił wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Grzegorz Bubula.

Dodał, że jednocześnie trwa również rozbiórka budynków kolidujących z planowaną trasą. Dotąd generalny wykonawca zakończył rozbiórkę budynków przy ul. Czarna Rola, Sarmackiej 1 i Naramowickiej 149. Trwają prace przygotowawcze do rozbiórki budynków w rejonie ul. Jasna Rola i przy ul. Naramowickiej 213.

W rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej archeolodzy spodziewają się m.in schronu amunicyjnego, artyleryjskiego i mobilizacyjnego, a przy ul. Sarmackiej schronów mobilizacyjnych. Łącznie badaniom będzie podlegał teren ponad 8 hektarów.

"Prace te nie powinny wiązać się z utrudnieniami w ruchu, jednakże prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie tych działań i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. Prace będą prowadzone zgodnie z warunkami określonymi przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz pod jego stałym nadzorem. Harmonogram inwestycji uwzględnia badania archeologiczne i ewentualne interesujące odkrycia tak, by nie wpłynęły na termin wykonania zadania" – podała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji na terenie rozpoczynających się badań powstanie m.in. dwupoziomowy węzeł komunikacyjny, dzięki któremu tramwaje pojadą bezkolizyjnie nad ulicą Lechicką, a teren w rejonie ul. Sarmackiej to obszar przyszłego zintegrowanego przystanku tramwajowo-autobusowego Naramowice, gdzie do niedawna znajdowały się garaże.

Pod koniec grudnia archeolodzy, którzy – także w związku z budową trasy tramwajowej – prowadzili badania w parku Kosynierów w Poznaniu odkryli pozostałości osady sprzed 2 tys. lat. Z kolei na terenie po dawnym cmentarzu ewangelickim, istniejącym od 1899 r. do końca II wojny światowej, znaleziono niemal 100 mogił. Odkryte ludzkie szczątki zostaną ponownie pochowane na jednym z poznańskich cmentarzy, a znaleziska związane z prastarą osadą trafią do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Spółka przypomniała, że planowana trasa tramwajowa na poznańskie Naramowice będzie miała ok. 3,3 km. Inwestycja obejmuje też budowę niemal 7,5 km dróg, łącznie z dojazdowymi i ze skrzyżowaniami. Tramwaj pojedzie od przebudowanej pętli Wilczak na północ Poznania do ul. Błażeja na Naramowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....