TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Awaria na sieci WKD, przewoźnik tłumaczy się z poprzedniej
INFOTRAM/WKD - Opublikowano: 21.01.2015 11:45:55
Awaria na sieci WKD, przewoźnik tłumaczy się z poprzedniej

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. poinformowała, że w związku z awarią urządzeń samoczynnej blokady liniowej, odpowiedzialnych za pracę semaforów sygnalizacji świetlnej, na szlaku Komorów - Warszawa Śródmieście WKD pociągi do odwołania w obydwu kierunkach kursują z prędkością ograniczoną do 20 km/h. Ograniczenie prędkości pociągów będzie wpływać na powstawanie opóźnień na wszystkich szlakach linii WKD oraz konieczność odwołania niektórych kursów w krótszych relacjach. Jako priorytetowe będą pociągi wyprawiane w relacjach najdłuższych, tj. pomiędzy Warszawą Śródmieście WKD oraz Grodziskiem Mazowieckim, Milanówkiem i Podkową Leśną (i z powrotem). Opóźnienia pociągów mogą wynieść do 15 minut i mogą ulec zmianie. Trwa usuwanie uszkodzenia kabli energetycznych ułożonych w gruncie w rejonie przystanku osobowego 'Tworki'. Unieważnione pozostają niektóre semafory samoczynnej blokady liniowej na odcinku Pruszków WKD - Malichy. Kursowanie pociągów WKD w obydwu kierunkach na odcinku Pruszków WKD - Malichy w dalszym ciągu odbywa się z prędkością ograniczoną do 20 km/h.

Jednocześnie przewoźnik wyjaśnia przyczyny zaistniałych w dniach 19-20 stycznia 2015 r. utrudnienień w podróżowaniu pociągami na linii WKD. W dniu 19 stycznia 2015 r. (poniedziałek) ok. godz. 16:30 wystąpiła awaria linii zasilającej urządzenia samoczynnej blokady liniowej na odcinku Pruszków WKD ?Warszawa Salomea. Awaria była spowodowana zawieszeniem się gałęzi na przewodach linii zasilającej 15 kV. W związku z zaistniałą awarią do czasu jej usunięcia ruch pociągów na odcinku Pruszków WKD ?Warszawa Salomea w obydwu kierunkach odbywał się z prędkością ograniczoną do 20 km/h. Konieczność prowadzenia ruchu pociągów z ograniczoną prędkością wpłynęła na powstanie opóźnień w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.Niezwłocznie podjęto działania obejmujące zidentyfikowanie przyczyny awarii oraz jej usunięcie, które nastąpiło ok. godz. 19:00. Oprócz powyższej awarii sieci zasilającej stwierdzono ponadto uszkodzenie odgromnika na bramce 15 kV w miejscowości Reguły ?również wpływające na ograniczone funkcjonowanie urządzeń samoczynnej blokady liniowej na odcinku Pruszków WKD ?Warszawa Salomea. Część prac w celu naprawy uszkodzenia wymagała kontynuacji w porze nocnej, podczas przerwy w ruchu pociągów.

Usuwanie awarii trwało do godzin porannych w dniu 20 stycznia 2015 r. (wtorek), w związku z czym wszystkie pociągi WKD na odcinku Pruszków WKD ?Warszawa Salomea w obydwu kierunkach poruszały się z prędkością ograniczoną do 20 km/h ?pomimo wyprawiania ze stacji początkowych według obowiązującego rozkładu jazdy. O godz. 7:50 awaria została usunięta i przystąpiono do przywracania prawidłowego funkcjonowania urządzeń samoczynnej blokady liniowej na odcinku Pruszków WKD ?Warszawa Salomea. Przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu potrwało do ok. godz. 9:30.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
awaria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....