TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Boom na szynach czyli InnoTrans 2006
Karol Wach - Opublikowano: 31.10.2006 19:32:55
Boom na szynach czyli InnoTrans 2006

W dniach 19 –22 września b.r. odbyła się w Berlinie największa na świecie wystawa osiągnięć transportu kolejowego. Tegoroczna edycja imprezy była rekordowa pod każdym względem. „Boom na szynach”–tak można w największym skrócie ocenić InnoTrans 2006, bo to właśnie o nich będzie mowa w niniejszym tekście.

W ciągu 4 wrześniowych dni na ponad 100.000 metrach kwadratowych zaprezentowało się 1.606 wystawców z 41 krajów. Przedstawili oni innowacyjne rozwiązania z zakresu szeroko pojętego transportu kolejowego, swoją bogatą ofertę usług i topowych produktów. Obejrzało je przeszło 66 tysięcy zwiedzających z 109 krajów całego świata. Liczba ta jest wyższa o 40 % w porównaniu z poprzednią edycją targów z 2004 roku. Blisko połowa z nich przybyła do Berlina z zagranicy. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niezależny ośrodek badania opinii społecznej 95 % odwiedzających targi pozytywnie oceniło efekt swoich „biznesowych”rozmów. Aby ocena InnoTrans było bardziej wiarygodna warto dodać, iż blisko połowa z targowych gości piastuje kierownicze stanowiska w swoich przedsiębiorstwach.

Debiuty

W tegorocznej imprezie Innotrans „zadebiutowały”dwa kolejne sektory transportu kolejowego. Chodzi tu mianowicie o Interiors i Tunnel Construction. Tym samym na targach swoją reprezentację miały właściwie wszystkie sektory z branży. Dodać należy, iż pozostałe segmenty były reprezentowane jeszcze szerzej niż dwa lata wcześniej. Dość powiedzieć, iż ponad 300 nowych wystawców zajęło trzy dodatkowe hale. Wszyscy uczestnicy targów zajęli blisko 20.000 metrów kwadratowych powierzchni (dwukrotnie więcej niż w 2004 roku) i 2.000 m szyn, na których prezentowano pojazdy. Wśród nich nie zabrakło także producentów i wystawców z Polski (m.in. PESA Bydgoszcz, PKP Polskie Linie Kolejowe). Wszystko to sprawiło, iż InnoTrans stały się bezsprzecznie odzwierciedleniem stanu obecnego sytuacji w światowej kolei. Najlepszym potwierdzeniem są słowa Wolfganga Tiefensee –Federalnego Ministra Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast, który określił targi mianem „przemysłowego barometru na skalę europejską, a nawet międzynarodową”.

InnoTrans jeszcze bardziej międzynarodowe

O tak znaczny rozwój tej i tak największej kolejowej imprezy kolejowej świata postarali się przede wszystkim wystawcy spoza Europy. Silną reprezentację posiadały w tym roku takie państwa jak: Australia, Chiny, Japonia, Tajwan, Korea Południowa, Izrael, Kanada i Stany Zjednoczone. Po raz pierwszy na targach swoją ofertę przedstawili producenci z Brazylii, Grecji, Indii, RPA, Ukrainy, a nawet z Bahrajnu i Iranu. Wzrosła także liczba zwiedzających spoza Niemiec –stanowili oni 38 % ogółu osób przybyłych na targi. Pochodzili przede wszystkim z Europy Wschodniej i Azji. Ciekawostką było również 17 stoisk przygotowanych przez związki przemysłowe, izby handlowe i instytucje promujące eksport ze Wspólnoty Europejskiej. 

       

InnoTrans jako forum dla decydentów

Berlińska impreza to nie tylko miejsce, w którym zawierane są nowe kontrakty i prezentowane nowoczesne produkty. To także centrum spotkań i forum specjalistów z branży kolejowej z całego świata. Rdzeniem oferty przygotowanej właśnie dla nich była InnoTrans Convention, której trzy filary stanowiły: forum dialogu, European and Asian Rail Summit oraz International Tunel Forum.

Forum dialogu –poświęcone było innowacyjnym trendom w kolejowym transporcie. Jego finansowaniu, nowoczesnym systemom komunikacyjnym i wymaganiom stawianym im przez klientów. Jego organizatorami byli: Niemieckie Forum Transport, Związek Niemieckich Przedsiębiorców Transportowych, Związek Europejskich Przemysłów Kolejowych oraz Związek Przemysłu Kolejowego w Niemczech.

W European and Asian Rail Summie udział wzięli ministrowie transportu i dyrektorzy generalni przedsiębiorstw transportowych z Europy i Azji. Uczestniczyli w nim również członkowie i obserwatorzy Organizacji Współpracy Kolei. Gospodarzem spotkania byli Wolfgang Tiefensee - Federalny Minister Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast i Hertmut Mehdorn –Prezes Zarządu Deutsche Bahn AG. Współorganizatorami byli natomiast Burmistrz Berlina w Związek Przemysłu Kolejowego w Niemczech.

International Tunel Forum stanowiło merytoryczny program towarzyszący debiutującemu w tym roku nowemu segmentowi targów branżowych –Tunel Forum. Organizatorem było Towarzystwo Studiów nad Podziemnymi Obiektami Komunikacyjnymi.

Na wnież V Forum Publicznego Przewozu Osób w Komunikacji Lokalnej oraz Wielkie Święto Dworca. Ta ostatnia impreza została zorganizowana na odsłoniętym terenie targów. Uczestniczyło w niej ponad 25 tysięcy prywatnych gości.

Wystawcy i uczestnicy targów

Jak wspomnieliśmy na tegorocznej edycji berlińskich targów InnoTrans zaprezentowało się 1.606 wystawców z 41 krajów. Nie sposób zatem wymienić ich wszystkich. Niemożliwe jest także opisanie czy chociażby kilkuzdaniowe zaprezentowanie oferty każdego z uczestników targów. Warto przytoczyć jednak wypowiedzi osób powszechnie uważanych za autorytety w dziedzinie transportu szynowego:

Philippe Mellier, Prezydent Alstom Transport: „InnoTrans jest miejscem, gdzie spotyka się wszystkich decydentów z branży. Postępujące umiędzynarodowienie targów jest dla nas bardzo pomocne.“Dr. Dieter Klumpp, Prezes Alstom LHB GmbH, dodał: „Jesteśmy zachwyceni przebiegiem targów tu, w Berlinie. Znów mieliśmy rekord odwiedzających na naszym stoisku. Już teraz cieszymy się z myśli o 2008 r.“

AndréNavarri, Prezydent Bombardier Transportation: „InnoTrans są jedynym w swoim rodzaju, ogromnym wydarzeniem dla przemysłu kolejowego. Dla nas są one jednorazową okazją do przedstawienia całemu światu naszych rozwiązań innowacyjnych“.      

Dr Klaus Bauer, Prezes Bombardier Transportation Niemcy: „Godny uwagi sukces wiodących na świecie targów techniki transportowej znalazł i w tym roku swój oddźwięk u Bombardiera. Po raz kolejny doświadczyliśmy wzrostu zainteresowania klientów i fachowej publiczności“.

Hartmut Mehdorn, Prezes Zarządu Deutsche Bahn AG:„Odnotowujemy pozytywny bilans. InnoTrans było oknem wystawowym dla naszej palety usług. Deutsche Bahn (Koleje Niemieckie) posiada w transporcie kolejowym wysokie kompetencje, na które istnieje na świecie coraz większy popyt w związku z liberalizacją rynku transportowego. Potwierdziły to niniejsze targi. Ważnych jest tych wiele bezpośrednich rozmów z zamawiającymi, przemysłem i innymi kolejami. Teraz liczy się to, aby wykorzystać ten pozytywny podmuch dla naszych interesów“.

John Dineen, Dyrektor Generalny General Electric Transportation: „InnoTrans rozwinęły się wyraźnie jako globalne okno wystawowe w branży. Traktujemy je jako idealne miejsce na prezentację naszych światowych działań.“

Silvano Brandi, Dyrektor Zarządzający Global Signaling Europe, GE Transportation Rail, dodał: „InnoTrans potwierdziły się jako wydarzenie na skalę światową. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wielu odwiedzających gości o wysokich kwalifikacjach i dużej liczby nowych kontaktów.“

Hans M. Schabert, Prezes Zarządu Działu Siemens Transportation Systems, podkreślił: „InnoTrans znów spełniły wszystkie oczekiwania, a nawet je przerósł. Liczna publiczność międzynarodowa uczyniła te targi centrum świata techniki kolejowej. Mieliśmy na targach niezliczoną ilość dobrych kontaktów i mogliśmy umówić bardzo wiele rozmów kontynuacyjnych. Koszty stoiska targowego, powierzchni na wolnym powietrzu i prezentacji pojazdów w pełni się opłaciły.“

Heinz Tengler, General Manager Product Group Hydrodynamic Components and Systems for Railway Vehicles, Voith Turbo GmbH &Co KG: „Przebieg targów był z naszego punktu widzenia wspaniały i stanowił ponowny wzrost w stosunku do InnoTrans 2004. Dotyczy to zarówno kontaktów z klientami, jak też pocieszania odwiedzających nas specjalistów, z którymi nie mieliśmy spotkań.“

Herbert Zimmermann, Prezes Fachverband Elektrobahnen und -fahrzeuge im Zentralverband Elektrotechnik- und Elektroindustrie e.V. :„InnoTrans są dla niemieckiego przemysłu kolei elektrycznych odpowiednią platformą do dalszego umacniania już dziś dobrej pozycji za granicą“.

 

Jak już wspomnieliśmy rzeczą niemożliwą jest zaprezentowanie oferty wszystkich firm uczestniczących w Innotrans. W kolejnych wydaniach InfoBusa spróbujemy jednak przedstawić niektórych z ponad tysiąca sześciuset wystawców, w tym także polskie rodzynki takie jak bydgoska PESA, ZNTK Poznań czy PKP PLK. Zapraszamy do lektury.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
InnoTrans
kolej
wystawa
PESA
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....