TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 04.07.2018 12:27:53
Czeski Elektroline rozszerzy działalność w Częstochowie (foto: Elektroline)

Działająca od sześciu lat w Częstochowie czeska firma budownictwa kolejowego Elektroline zamierza rozwinąć działalność w tym mieście, inwestując ponad 6 mln zł w budowę nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Plany czeskiego inwestora były we wtorek jednym z tematów spotkania ambasadora Czech w Polsce Ivana Jestrzaba z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. Miasto od kilku lat promuje się na pod hasłem "Invest in Częstochowa" na jednych z najbardziej renomowanych czeskich targów przemysłowych - Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV w Brnie.

Firma Elektroline powstała w 1991 r w Pradze. Skupia się na produkcji i montażu elementów dla sieci tramwajowej i trolejbusowej, systemów do zdalnego sterowania zwrotnicami, systemów kontroli w zajezdniach czy urządzeń do ogrzewania zwrotnic. W głównej siedzibie firmy pracuje ponad 300 osób, w Częstochowie - 22.

Założony w 2012 r. częstochowski oddział Elektroline zajmuje się produkcją i instalacją elementów do sieci tramwajowej i trolejbusowej, głównie dla spółek miejskich, zakładów komunikacji miejskiej oraz firm współpracujących z nimi.

"Ze względu na dynamiczny rozwój oraz potrzebę rozszerzenia działalności firma planuje wdrożenie programu, obejmującego produkcję m.in. elementów sieci tramwajowej, trolejbusowej, elementów systemów do sterowania napędami zwrotnic, elementów systemów kontroli napędów w zajezdniach oraz elementów systemów ogrzewania zwrotnic" - podał we wtorek częstochowski magistrat.

Niedawno czeska firma kupiła na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie działkę o powierzchni 8 tys. m kw., gdzie zamierza wybudować nowy zakład za ponad 6 mln zł i zatrudnić kolejnych pracowników. Elektroline jest też obecny w portalu uruchomionym w ramach częstochowskiego programu "Teraz Lepsza Praca" – samorząd promuje w nim jakość zatrudnienia oraz prezentuje pracodawców, którzy dbają o jakość pracy i wynagrodzenia pracowników.

Podczas spotkania ambasadora Czech z władzami Częstochowy rozmawiano także o korzyściach płynących z uczestnictwa w międzynarodowych targach maszynowych MSV. Miasto co roku bierze udział w tej imprezie, promując markę "Invest in Częstochowa". Na częstochowskim stoisku lokalni inwestorzy mogą oferować własne produkty i usługi, nawiązywać kontakty z czeskimi partnerami i budować porozumienia biznesowe.

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV należą do wiodących targów przemysłowych w Europie Środkowej – co roku skupiają ponad 1,6 tys. wystawców i 80 tys. zwiedzających. Połowa wystawców i ok. 10 proc. zwiedzających pochodzi spoza Czech - reprezentowane są wszystkie kluczowe obszary przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego. Samorząd Częstochowy od dwóch lat organizuje misje gospodarcze na czeskie targi, zapewniając ich uczestnikom powierzchnię wystawienniczą w ramach miejskiego stoiska oraz transport do Brna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
sieć trakcyjna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....