TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Europejski Tramwaj Promocyjny. W Warszawie
- Opublikowano: 15.05.2019 13:27:56
Europejski Tramwaj Promocyjny. W Warszawie (foto: UMW)

Warszawa zorganizowała niecodzienne lekcje europejskie dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu metropolii warszawskiej. Po mieście kursuje specjalny tramwaj, którego trasa biegnie obok kluczowych stołecznych inwestycji, zrealizowanych przy udziale środków unijnych.

W trakcie wycieczki po stolicy, uczestnicy przejazdu mogą zobaczyć jak wiele miejsc, z których korzystają na co dzień, powstało dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Podczas przejazdu, z okien tramwaju widać m.in. stacje drugiej linii metra, Warszawski Ogród Zoologiczny, Teatr Powszechny i Centrum Przedsiębiorczości Smolna – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

Podczas trwających ok. 60 minut bezpłatnych zajęć, pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa wprowadzają młodzież w tematykę Unii Europejskiej oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 r. Uczniowie zdobywają podstawowe informacje o UE, funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego i wspólnie szukają argumentów, dlaczego warto głosować w wyborach do PE. Europejski Tramwaj Promocyjny będzie kursował do 24 maja 2019 r.

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich. To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane na zabytkowe wnętrze – eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.

Jak Europa zmieniła Warszawę

Warszawa to przedsiębiorcza, europejska metropolia, z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami. Zmiany nie byłyby możliwe bez wsparcia funduszy europejskich. Do tej pory stolica pozyskała z budżetu UE ponad 17,6 mld zł, co w przeliczeniu daje aż 10 tys. zł na jednego mieszkańca.

Warszawa jest liderem wśród wszystkich samorządów w Polsce w pozyskiwaniu funduszy unijnych. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Warszawa zrealizowała ok. 700 projektów europejskich, o łącznej wartości 32,2 mld zł. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego zmiany są widoczne i korzystają z nich mieszkańcy.

Miliardy z unijnego budżetu to zarówno wielkie inwestycje, jak druga linia metra, oczyszczalnia "Czajka", Centrum Nauki Kopernik, popularne wśród warszawiaków i turystów bulwary wiślane czy Multimedialny Park Fontann, ale również wiele innych ważnych projektów. Dzięki unijnym funduszom możemy m.in. korzystać z nowoczesnej opieki medycznej w stołecznych szpitalach i odwiedzać zmodernizowane teatry. Dofinansowanie pozyskaliśmy także dla wielu projektów społecznych skierowanych bezpośrednio do mieszkańców – dzieci, osób starszych, bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem.

Metropolia warszawska sprawnie wykorzystuje środki UE

W bieżącym wieloletnim budżecie unijnym przeznaczono specjalną pulę pieniędzy na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, które samorządy metropolii warszawskiej chętnie wykorzystują w kształtowaniu tak ważnych dla mieszkańców aspektów życia, jak transport publiczny, edukacja czy rozwój gospodarczy. Warszawa i gminy metropolii ściśle współpracują by maksymalnie wykorzystać potencjał i atuty funduszy. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych podpisano już umowy na dofinansowanie unijne na kwotę ponad 590 mln zł. Za te pieniądze powstają m.in. drogi rowerowe, parkingi P+R czy miejsca w żłobkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....