TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gamma zostanie pokazana w niedzielę ? wszystkim nie wybrańcom
InfoTram - Opublikowano: 24.11.2016 14:39:35 8 komentarzy
Gamma zostanie pokazana w niedzielę (źródło: MPK Poznań)

W najbliższą niedzielę po raz pierwszy zostanie publicznie zaprezentowany najnowszy tramwaj Moderus Gamma. To w ramach Katarzynki 2016.

Obok starych i nowych autobusów i tramwajów MPK pokaże zabytkowe traktorki ściągnięte z różnych zakątków Wielkopolski, otworzy mini ? kino, w którym będzie pokazywać filmowe hity nadesłane na konkurs "Komunikacyjnie nakręceni" i jak zawsze zorganizuje wycieczki po zajezdni. Tym, którzy zechcą popróbować swoich sił jako motorniczowie przewoźnik da szansę samodzielnego poprowadzenia tramwaju pod czujnym okiem instruktora jazdy. Wiele innych atrakcji będzie też czekać na pasażerów w zajezdni na Madalinie.

MPK zaprasza w niedzielę, 27 listopada w godzinach od. 12:00 do 16:00 do zajezdni Franowo.

W zajezdni na Madalińskiego wyeksponowane zostaną natomiast różne typy autobusów, wagon konny oraz inne zabytki, pojazdy techniczne oraz wagony, które chcemy odbudować czyli Heidelberga, 4N oraz "enkę" ze Stoczni Gdańskiej.

Z okazji Katarzynek uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa kursująca co 30 minut, a obsługiwana społecznie przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Trasa linii specjalnej

Franowo ?(przejazd przez zajezdnię) ? os. Lecha ? rondo Rataje ? Półwiejska ? Górna Wilda - Madalińskiego ? Głogowska ? rondo Kaponiera ? św. Marcin ? Marcinkowskiego -- most św. Rocha ? os. Lecha - Franowo

Obchodom dnia św. Katarzyny zawsze towarzyszy msza święta o godz. 15:00 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97, która odbywa się z udziałem naszego kapelana, proboszcza tej parafii ks. prałata Eugeniusza Antkowiaka i Orkiestry Miasta Poznania, która dodaje nabożeństwu wyjątkowej oprawy. Mszę świętą poprzedzi koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań pod batutą Jarosława Gerlicha, który rozpocznie się już o godz. 14:30

Złote wajchy dla pracowników MPK Poznań

Dzień św. Katarzynki jako jeden z najważniejszych dni w kalendarzu MPK, to także najlepsza okazja, by uhonorować najbardziej wyróżniających się pracowników i podziękować im za codzienny trud. Uroczystość wręczania im pamiątkowych statuetek ? "Złotych Wajch" odbędzie się 25 listopada o godz. 14:00 w Teatrze Nowym przy. ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

"Złote Wajchy" ? przyznawane są od 2000 roku, przez wieloosobową Kapitułę, która wybiera 20 wyróżniających się pracowników spośród wielu kandydatów proponowanych przez organizacje związkowe, kierowników działów jak też grupy pracowników. Uhonorowani zostają przedstawiciele różnych zawodów: kierowcy, ślusarze, mechanicy, dyspozytorzy, instruktorzy jazdy, ratownicy, motorniczowie, elektromonterzy? Ci wszyscy, którzy dla pasażerów, dla miasta i firmy robią coś więcej niż nakazują codzienne zadania i obowiązki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
Moderus Gamma
 • Bart – 24.11.2016

  Infotram ogarnijcie się.Jakbyście chcieli to na pewno byście byli na prezentacji...

 • ... – 24.11.2016

  A co z dzisiejszym otwarciem ofert?... Jakoś głucho o tym we wszystkich mediach branżowych i regionalnych

 • pyrlander – 24.11.2016

  @... - http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,21026674,od-kogo-poznan-kupi-50-tramwajow-trzy-firmy-walcza-o-kontrakt.html#BoxLokPozImg

 • xtrain – 25.11.2016

  Super , że kolejna polska firma wprowadza nowoczesny produkt i daje radę konkurować np. z Solarisem, który też jest Ok. Przyczepiłbym się tylko do nazwy platformy, tzn."Gamma" źle mi się kojarzy z powodu licznych usterek lokomotyw "Gama" Pesy. Myślę, że można było inaczej ochrzcić projekt Modertransu. No, ale nie ma biedy bo jest to Moderus : )

 • allensteiner – 26.11.2016

  Ten grill to chyba trochę "przesolony". Pasuje to do tramwaju jak siodło do świniaka, mogli trochę mniej szarżować z fantazją. Nie widziałem jeszcze zdjęć dziennych może za dnia lepiej to wygląda. Mimo wszystko dla mnie przód z tym grillem jest deczko śmieszny, taki wyścigowy "władymirec"

 • NM – 28.11.2016

  I jakie wrażenia po pokazie?Pokaz pokazem, ale istotne będą dopiero doświadczenia eksploatacyjne z jazd testowych z pasażerami.Może kiedyś uda się zorganizować w którymś a polskich miast obserwowaną eksploatację różnych typów taboru jednocześnie na jednej linii.Taką linią w Krakowie mogłaby być np. ósemka.W takiej próbie na chwilę obecną mogłyby uczestniczyć : Krakowiak, Pesa 2010NW, Solaris 105P , Solaris podobny do Tramino Kraków ( na wózkach obrotowych), Nevelo, Puma, Moderus Gamma, Pesa JAZZ i Pesa Swing, Protram 405NKr oraz Bombardier NGT8 i Siemens Combino.

 • pyrlander – 28.11.2016

  Puma? Puma na dobre zadomowiła się w legowisku FPS. Protram 405NKr - rozumiem że krakowskie MPK kupiło dokumentacje, ale do złożenia tego Betapodobnego cuda daleka droga.

 • Kraklander – 01.12.2016

  Tak bardzo daleka, że 405NKr od 2012r. zasuwa po Krakowie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....