TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańsk bez stopiątek w weekendy już przez pół roku
INFOTRAM - Opublikowano: 05.11.2015 12:19:27 5 komentarzy
fot. ZKM Gdańsk

Już ponad pół roku na gdańskie tory tramwajowe w weekendy wyjeżdżają tylko pojazdy niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe ? przypomina tamtejszy ZKM. W każdą sobotę, niedzielę i święta pasażerowie nie spotkają więc na trasach najpopularniejszych kiedyś 105-tek.

Dzięki nowym zakupom (PESA Swing, PESA Jazz Duo), a także modernizacji tramwajów N8C z Dortmundu i z Kassel, Gdańsk może się pochwalić jedną z najlepszych i najnowocześniejszych flot tramwajowych w Polsce. Odsetek tramwajów niskopodłogowych i częściowo niskopodłogowych jest najwyższy w kraju i wynosi obecnie 81%.

ZKM przypomina, że od kilku lat realizuje program wymiany foty tramwajowej. W 2007 roku podpisana została umowa na zakup 46 składów N8C z Dortmundu, które sukcesywnie były modernizowane na tramwaje z częścią niskopodłogową. Modernizacja zakończyła się w pierwszej połowie 2012 roku. Więcej informacji na temat modernizacji N8C tutaj

Przypomnijmy, we wrześniu 2009 roku gdański ZKM podpisał umowę na zakup 35 nowych niskopodłogowych tramwajów typu 120Na z firmą PESA Bydgoszcz SA. Wszystkie pojazdy dostarczone zostały do Gdańska do końca 2011 roku. W 2013 roku podpisana została umowa na zakup 5 nowych dwukierunkowych tramwajów PESA Jazz Duo.

Umowa na zakup 16 dwukierunkowych tramwajów N8C, między ZKM w Gdańsku a KVG Kassel, została podpisana w 2014 roku. Wszystkie tramwaje zostały zmodernizowane w poznańskim Modertransie. Pojazdy stały się bardziej przyjazne pasażerom dzięki takim zmianom, jak m.in. nowy wygląd, nowe siedziska, klimatyzacja oraz niskopodłogowy człon z miejscem na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Utrzymana została również możliwość jazdy dwukierunkowej. N8C z Kassel - zakres modernizacji.

W najbliższych latach flota ZKM w Gdańsku wzbogaci się o 33 nowe tramwaje. Jeszcze w tym roku do Gdańska przyjedzie historyczny tramwaj, który przechodzi właśnie modernizację w krakowskim MPK.

W najbliższym czasie Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku chce ogłosić przetarg na nowe tramwaje. - Pierwsze 15 pojazdów powinno przyjechać do Gdańska w przyszłym roku lub najpóźniej do połowy 2017 roku, a pozostałe 18 sztuk w 2018 roku. Dlaczego tak szybko przetarg na nowe tramwaje? Po pierwsze wiemy, że w przyszłym roku firmy produkujące tramwaje będą miały mniej zamówień, a związane jest to z tzw. cyklem unijnym. Mamy zapewnione środki na ten cel, dlatego chcemy tramwaje zamówić szybko i kupić je w dobrej cenie już w 2016 roku ? mówi Maciej Lisicki wiceprezes ZKM w Gdańsku.

W gdańskim taborze tramwajowym zostanie jednak także coś dla miłośników najstarszych, ale ciągle eksploatowanych tramwajów. Spółka zamierza zachować dwa wagony popularnych 105-tek, które dołączą do floty tramwajów zabytkowych. Podobnie jak historyczny tramwaj Ring, który przyjedzie do Gdańska pod koniec tego roku. Obecnie jest w krakowskim MPK, gdzie przechodzi modernizację.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Gdańsk
Konstal
105Na
 • Wrocławianin – 05.11.2015

  No to chyba błąd w sztuce - modernizacja historycznego tramwaju?

 • Tamuś – 05.11.2015

  A gdzie są zdjęcia Ringa ?

 • rammsteinfan – 06.11.2015

  Modernizacja, rewitalizacja... Dla niektórych to nierozróżnialne słowa o identycznym znaczeniu...

 • Wrocławianin – 06.11.2015

  OK, tak czy inaczej prosimy o więcej informacji nt, Ringa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....