TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gdańsk liderem w klasyfikacji klimatyzowanych tramwajów
INFOTRAM - Opublikowano: 23.06.2015 15:59:29 5 komentarzy
Swing w barwach ZKM Gdańsk

Wczoraj na łamach InfoTram pisaliśmy o klimatyzowanych wagonach tramwajowych w Warszawie. Przypomnijmy, że stanowią one 27% eksploatowanego taboru. Jak się okazuje najlepiej w podobnych zestawieniach wypada Gdańsk. W stolicy Pomorza udział wozów klimatyzowanych to 38%. Na kolejnych miejscach są Kraków i właśnie Warszawa ? 27%, Poznań ? 20% oraz Wrocław ? 14%Jak informuje ZKM po Gdańsku jeździło do niedawna 39 tramwajów wyposażonych w klimatyzację całopojazdową (35 Swingów i 4 składy Alstom Citadis NGd99). Stanowiło to jedną trzecią całej floty tramwajowej przewoźnika. Liczba ta powiększyła się o 5 Swingów Jazz Duo oraz 3 składy Duewag N8C, wyposażone w klimatyzację. Łącznie daje to liczbę 47 klimatyzowanych składów tramwajowych. To najlepszy wynik w Polsce.

Klimatyzacja w przedziałach pasażerskich w pojazdach ZKM w Gdańsku ustawiona jest na stałą wartość 21 stopni C, natomiast temperatura odczuwalna zależy od indywidualnych cech każdego z pasażerów (jednym może być za zimno, dla innych taka temperatura jest w sam raz). System klimatyzacji w tramwajach uruchamia motorniczy, potem temperatura utrzymywana jest już automatycznie na podstawie temperatury ze środka tramwaju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZKM Gdańsk
klimatyzacja
 • pol – 23.06.2015

  olsztyn 100

 • Gość – 24.06.2015

  Olsztyn będzie miał oczywiście 100, ale %, a nie tramwajów. I to wskazuje na problem z tego rodzaju statystykami. Przy małej liczbie bezwzględnej, każda cecha jest uwypuklona. Jeśli jeden z tramwajów olsztyńskich się popsuje, to na dzisiaj (chyba są już dwa), 50% taboru będzie unieruchomione.

 • fromex – 24.06.2015

  "Łącznie daje to liczbę 47 klimatyzowanych składów tramwajowych. To najlepszy wynik w Polsce."Pod art. o Wawie już ktoś pisał komentarz, że policzono wagony, a nie składy. Obecnie jest 201 Pes, 530 Konstali i 30 Alstomów. Odliczając solówki, mamy ok.250 składów "akwariów". Jazz'ów i innych oberków ciągle przybywa, więc licznik powoli dobija do 50% składów z klimą.Nie rozumiem pod jakim względem 47 klimatyzowanych składów(???) to najlepszy wynik w Polsce. 47>201? Czy można poznać metodykę liczenia tych statystyk?

 • fermetex – 24.06.2015

  Ale macie problem. Porównajcie sobie ile stopiątek jeździ w Warszawie a ile w Gdańsku. Gdańsk je prawie całkowicie wycofał a Warszawa jeździ nimi w najlepsze.

 • fromex – 25.06.2015

  Porównaj sobie organoleptycznie stan tych akwariów (i roczniki!), to będziesz wiedział, czemu w Wawie jeszcze długo będą jeździć. Tylko co to ma tematu? Ok, wycofajmy wysoką podłogę, bo tak! Luzik :P Sorry, nie ta skala.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....