TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Gorzów Wielkopolski chce kupić pierwsze niskopodłogowe wagony
PAP/INFOTRAM - Opublikowano: 12.12.2013 13:35:18 7 komentarzy
Gorzów Wielkopolski chce kupić pierwsze niskopodłogowe wagony
Rozwój sieci tramwajowej jest jednym z założeń przygotowanego przez władze Gorzowa Wielkopolskiego planu rozwoju transportu publicznego na lata 2014-25. Jak poinformowała PAP dyrektor gabinetu prezydenta Gorzowa Anna Zaleska, ostateczny kształt projektu jest efektem trwających kilka tygodni konsultacji społecznych. 18 grudnia br. podczas sesji Rady Miasta propozycja prezydenta zostanie poddana pod głosowanie. Zgodnie z projektem w ciągu najbliższych kilku lat miasto ma wyremontować 8,5 km eksploatowanych tras tramwajowych i wybudować kilka nowych - o łącznej długości 12,9 km toru pojedynczego. Nowe linie wraz z pętlą tramwajową mają powstać na największym gorzowskim Osiedlu Górczyn. Jedna z nich ma prowadzić do znajdującego się w jego obrębie szpitala wojewódzkiego. Plan zakłada modernizację 18 obecnie używanych wagonów tramwajowych oraz zakup 15 nowych niskopodłogowych wagonów o standardowej pojemności 150 pasażerów. Obecnie MZK Gorzów eksploatuje wagony 105Na oraz zakupione jako używane Düwagi 6EGTW i 6ZGTW. Wszystkie są wysokopodłogowe. Jeżeli uda się zrealizować założenia z Planu Gorzów Wielkopolski zakupi pierwsze niskopodłogowce w historii. Trzymamy kciuki!   Ponadto zostanie zakupiony i wdrożony inteligentny system zarządzania ruchem i system informacji dynamicznej na przystankach i w pojazdach, w internecie i urządzeniach mobilnych. Przygotowana koncepcja zakłada także utworzenie zintegrowanego dworca, który stanie się centrum obsługi pasażerów dla komunikacji kolejowej, autobusowej (zarówno lokalnej jak i dalekobieżnej) oraz komunikacji miejskiej. W jego rejonie będą się rozpoczynać i kończyć trasy większości linii podmiejskich gorzowskiej komunikacji. Ponadto planowane jest wprowadzenie biletów czasowych, które umożliwiłyby przesiadki, oraz objęcie komunikacją miejską nowych osiedli. Zgodnie z przyjętym w projekcie harmonogramem, realizacja planu ma rozpocząć się w IV kwartale przyszłego roku, a zakończyć do końca 2021 roku. Koszty przedsięwzięcia oszacowano na ok. 406 mln zł. Miasto przewiduje, że pieniądze na 85 proc. wydatków na infrastrukturę i 50 proc. na zakup środków transportowych pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. „Do ministerstwa trafiła 30 listopada br. fiszka projektowa. Czekamy na informację zwrotną. Liczymy na dofinansowanie z funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój infrastruktury i ochronę środowiska”- powiedziała PAP Zaleska.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
 • has – 12.12.2013

  Ciekawe czy zmodernizują 105tki czy Duewagi

 • Power – 12.12.2013

  Ostatnie moderny 105tek pewnie już będą

 • nicsd – 12.12.2013

  @Power Racja to już ostatnie moderny ,Łódz teraz zaczeła robić Duewagi ,na Śląsku zaraz skończą modernizacje 105tek ,inne miasta ten etap mają już za sobą ,może jeszcze Warszawa zrobi taką dość skromną moderne kilku składów może ,tak więc Gorzów bedzie ostatnim miastem modernizacji 105tek bo starych duewagów modernizowac nie będa.

 • Power – 12.12.2013

  No to ostatni bastion modern 105tek

 • Doc – 13.12.2013

  No to Solaris do boju...i pamiętajcie o dlugości podłogi oraz zastosowanej blasze...

 • mt – 17.12.2013

  Plany bardzo optymistyczne, więc nie wiem czy zostaną całkowicie zrealizowane. Myślę, że modernę 18 składów uda się zrobić, ale co z zakupem?

 • wójt – 18.12.2013

  No co z zakupem? Przetarg, wybór, umowa i są. Proste.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....