TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

InnoTrans 2012 otwarte
INFOTRAM/MESSE BERLIN - Opublikowano: 17.09.2012 12:19:11 5 komentarzy
InnoTrans 2012 otwarte

InnoTrans 2012 to mocna wystawa jeśli chodzi o polskich producentów i produkty na rynek polski. Dość przypomnieć premiery lokomotyw PESY i ZNLE Gliwice, składu Link na rynek niemiecki, także z PESY, wagonu Inspiro dla metra warszawskiego. Będzie też Tramino Solarisa w barwach MPK Poznań oraz Twist z MPK Częstochowa. A oprócz tego 2 515 wystawców z 49 krajów zaprezentuje swoje innowacje w zakresie techniki kolejowej i usług dla transportu szynowego przyszłości. Jest o 272 wystawców więcej niż podczas targów InnoTrans 2010. Po raz pierwszy zajęty jest cały teren targów. Na terenie ekspozycji zewnętrznej, która wyposażona we własne szyny o długości 3 500 metrów wystawionych jest 115 pojazdów. Wiodące targi techniki transportowej osiągnęły nowy rekord pod względem liczby reprezentowanych państw wynoszący 57 %.

Ponadto rośnie znaczenie targów InnoTrans jako platformy premierowych prezentacji: Zgłoszono 104 światowe premiery - dwa razy tyle co podczas poprzedniej wystawy. Organizator, firma Messe Berlin, oczekuje wizyty ponad 100 000 specjalistów z ponad 100 krajów na targach InnoTrans 2012.

Historia sukcesu targów InnoTrans jest wyjątkowa. Od swojej premiery w 1996 r. targi te rozwijają się w sposób nieprzerwany. To, że targi InnoTrans 2012 powiększają się nawet w okresach słabszej koniunktury światowej i osiągają rekordowe liczby, podkreśla ich niezaprzeczalną pozycję jako wiodących targów w zakresie techniki transportowej –mówi Dr Christian Göke , Prezes firmy Messe Berlin GmbH.

W tym roku światowy przemysł kolejowy jest reprezentowany silniej niż kiedykolwiek przedtem na targach InnoTrans. Obecni są wszyscy producenci pojazdów z całego świata. Obok oferentów kompletnych rozwiązań i średnich przedsiębiorstw w Berlinie prezentują się liczne przedsiębiorstwa transportowe i zrzeszenia zawodowe z kraju i zagranicy. Dla partnerów decyzyjnych, handlowych i rynkowych świata kolei obecność na targach InnoTrans jest obowiązkowa –dodaje Matthias Steckmann , Dyrektor firmy Messe Berlin.

Całkowicie wykorzystana powierzchnia wystawiennicza

Przy 94 608 m2 wynajętej powierzchni wystawienniczej targi InnoTrans 2012 osiągnęły nowy rekordowy wynik. W odniesieniu do wartości porównawczych z 2010 r. odpowiada to wzrostowi o 17 %. W nowej hali targowej 9 umiejscowione są takie znane przedsiębiorstwa jak CNR, CSR lub Contitech, Koni oraz ABB Railway.

Zaznaczył się również znaczny przyrost powierzchni wystawienniczej w segmentach targowych Railway Technology (Technologia Transportu Kolejowego), Railway Infrastructure (Infrastruktura Kolejowa), jak również Public Transport (Komunikacja Publiczna) i Interiors (Wyposażenie). W segmencie Tunnel Construction (Konstrukcja Tuneli) targi potwierdziły wysoki poziom ostatniej wystawy. Oznacza to, że targi InnoTrans 2012 zajmują w 26 halach targowych i ekspozycji zewnętrznej łącznie 180 000 m2 brutto.

Rekordowa liczba reprezentowanych państw

Na targach InnoTrans reprezentowani są oferenci kompletnych rozwiązań np. Alstom, Bombardier oraz Siemens, jak również przedsiębiorstwa małe i średnie z całego świata. Międzynarodowy charakter jest cechą szczególną targów InnoTrans. W tym roku wskaźnik udziału firm zagranicznych zwiększył się do 57 % w odniesieniu wystawców i do 54 % w odniesieniu wynajętej powierzchni. Zwraca uwagę zwłaszcza udział w targach państw azjatyckich. Wystawcy z tego regionu zajmują większą o 58 % powierzchnię wystawienniczą niż przed dwoma laty. Swój udział zwiększyły zwłaszcza Chiny i Japonia, przy czym powierzchnia zajmowana przez wystawców chińskich wzrosła o 90 %, a przez wystawców japońskich o 84 %.

Ponadto bardzo wzrósł udział przedsiębiorców amerykańskich w targach specjalistycznych;po raz pierwszy na targach InnoTrans obecne jest amerykańskie stoisko wspólne. Największą przestrzeń na targach zajmują podobnie jak dotychczas przedstawiciele wystawców europejskich. Ogólnie można powiedzieć, że w Berlinie reprezentowani są producenci branży kolejowej ze wszystkich kontynentów. Premierowy występ na targach InnoTrans świętują w tym roku przedsiębiorstwa z Malty, Singapuru, Estonii i Meksyku.

Platforma premierowych prezentacji InnoTrans

Targi InnoTrans w dalszym ciągu rozbudowują swoją reputację jako platforma premierowych prezentacji światowego przemysłu kolejowego. W tym roku zgłoszono łącznie 147 premier, w tym 104 premiery światowe, 25 premier europejskich i 18 premier niemieckich. Liczba premier światowych dokładnie podwoiła się od ostatniej imprezy w 2010 r. Paleta premier jest bardzo duża i obejmuje między innymi nowe systemy biletowe, innowacyjną technologię komunikacyjną oraz pociągi szybkobieżne.

Do premier zaliczają się przykładowo wielosilnikowa wysokoprężna lokomotywa TRAXX F140 firmy Bombardier, jak również innowacyjna technologia szlifowania High Speed Grinding firmy Vossloh Rail Services. Również firma Siemens obecna jest ze swoją światową premierą: Zwiedzający mogą ocenić na terenie torowiska nowe Metro Inspiro dla Warszawy. Firma Deutsche Bahn prezentuje jako jedną z dwóch premier światowych model zespołu trakcyjnego pociągu ICx.

Przegląd wybranych innowacji i premier zawiera Raport Nowości na InnoTrans 2012, który dostępny jest na stronie www.innotrans.de/neuheiten.

Rozpoczęcie na miarę: Otwarcie targów InnoTrans

Otwarcie targów InnoTrans odbędzie się 18 września w Berlińskim Pałacu przy Wieży Radiowej. Weźmie w nim udział ponad 1 000 czołowych przedstawicieli gospodarki, nauki i polityki z kraju i zagranicy. Wśród nich będą obecni Siim Kallas , Wiceprzewodniczący Komisji UE, Dr Peter Ramsauer , Federalny Minister Transportu oraz liczni ministrowie transportu, jak również kierownicy przedsiębiorstw produkujących koleje i przedsiębiorstw transportowych ze wszystkich zakątków świata.

Tytuł tegorocznej dyskusji panelowej brzmi „Innowacje i wzrost –Globalny potencjał rozwoju transportu szynowego“. W dyskusji tej uczestniczą wymienieni już czołowi politycy, jak również Prezes Związku Niemieckich Przedsiębiorstw Transportowych, Jürgen Fenske oraz Przewodniczący Zarządu Deutsche Bahn, Dr Rüdiger Grube . Jako przedstawiciele przemysłu wezmą udział: Henri Poupart-Lafarge , Prezes Alstom Transport, AndréNavarri , Prezes Bombardier Transportation oraz Dyrektor Naczelny Siemens Mobility Division, Dr Hans-Jörg Grundmann.

InnoTrans Convention: Dialog ekspertów

Platforma spotkań InnoTrans Convention obejmuje cały szereg forów specjalistycznych z gwiazdorską obsadą, które odbywają się w uzupełnieniu targów InnoTrans. Podczas licznych dyskusji panelowych uczestnicy uzyskują przydatne informacje, porady i nowe inspiracje. Program składa się w tym roku z sześciu głównych imprez. Zaliczają się do nich Dialog Forum, Rail Leaders‘Summit, International Tunnel Forum, jak również Public Transport Forum oraz nowa impreza Public Transport &Interiors Hall Forum.

Nowość: PTI Hall Forum

Nowe forum Public Transport &Interiors Hall Forum (PTI Hall Forum) nie tylko poszerza oba segmenty rozwojowe Komunikacja Publiczna i Wyposażenie, ale dodatkowo obejmuje ważne dla komunikacji pasażerskiej zagadnienia zakupu i projektowania. Najważniejszymi imprezami PTI Hall Forum będą International Design Forum oraz DB Suppliers’Forum.

Podczas organizowanego przez firmę Deutsche Bahn AG forum DB Suppliers’Forum osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie w firmie DB będą będą poszukiwały dialogu z dostawcami z całego świata. Centralnym punktem International Design Forum jest projektowanie pojazdów i kształtowania ich przestrzeni wewnętrznej, jak również stosowanie nowego rodzaju trwałych materiałów. Forum to organizowane jest przez Międzynarodowe Centrum Wzornictwa Berlin.

Platforma rozwoju zawodowego InnoTrans

Cenne informacje i porady z pierwszej ręki w jednym miejscu: Tematy związane z karierą, wykształceniem i nauką po raz pierwszy połączono w jednym miejscu Career Point Hall 7.1c (Hala Rozwoju Zawodowego). Hala oferuje uczniom, praktykantom i studentom kierunków związanych z techniką kolejową obszerną platformę dla rozpoczęcia kariery w branży kolejnictwa lub wykonania następnego kroku w ramach tej kariery.

W Hali Rozwoju Zawodowego osoby poszukujące pracy i zajmujące się doradztwem zawodowym mogą uzyskać indywidualne porady od osób z działu kadr znanych przedsiębiorstw. W pawilonie Career Point Pavilion referenci działu kadr znanych przedsiębiorstw takich, jak Siemens, Bombardier, Vossloh lub Spitzke informują o możliwościach rozpoczęcia pracy w zawodzie i rozwoju zawodowego. Obecne są tam również Zrzeszenie Przemysłu Kolejowego w Niemczech, jak również VDV Akademie oraz Europejska Agencja Kolejowa.

Dni otwarte: Ekscytacja, zabawa i szybkie pociągi

Najnowocześniejsze pojazdy, cenne porady dla pasażerów i uczniów, jak również dużo dobrej zabawy oczekuje na zwiedzających podczas dni otwartych na tagach branży kolejowej InnoTrans. Dzięki ponad 100 pojazdom, ofertom wspaniałych zabaw i muzyki ekspozycja zewnętrzna targów berlińskich zmieni się od 22 do 23 września w centralny punkt spotkań miłośników kolei, fanów techniki i szukających rozrywki rodzin.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
InnoTrans
PESA
 • kszyszek – 17.09.2012

  W Berlinie jest też PESA Twist w barwach MPK Częstochowa.

 • Doctor – 19.09.2012

  Niektórzy zachwycają sie "jedwabnikiem" z Turcji... ale to ani wyglądu ani ergonomi nie ma... a motorniczy będzie musiał mocno wytężyć wzrok, by w lustrach wstecznych coś zobaczyć...

 • adu – 19.09.2012

  Download super

 • wert – 19.09.2012

  No sukcesu fajna impreza to fakt.

 • zygzak – 20.09.2012

  A jak tam newag? Jakieś nowości??

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....