TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kampania 2018: W Gdańsku o tramwajach
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 24.10.2018 14:42:45
Kampania 2018: W Gdańsku o tramwajach

Kampania wyborcza jeszcze trwa. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński zapewnił w środę, że w przypadku zwycięstwa wyborczego, jedną z kluczowych spraw, jaką się zajmie będzie naprawa funkcjonowania transportu publicznego w mieście.

"Niestety ta propaganda sukcesu, z którą mieliśmy do tej pory do czynienia w zakresie korzystania z transportu publicznego w Gdańsku przez pana prezydenta Pawła Adamowicza, jest po prostu jest mijaniem się z prawdą, o czym mówią konkretne liczby. Co siedem lat miasto Gdańska zleca raporty nt. wykorzystania sposobów mobilności w mieście Gdańsku. Na przestrzeni lat 2009-16 z tego raportu wynika, że o sześć procent spadł współczynnik korzystania z transportu zbiorowego w Gdańsku" – podkreślił Płażyński podczas briefingu prasowego na pętli tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska.

Jego zdaniem, w innych miastach w Polsce tendencja jest odwrotna tzn. przybywa osób korzystających z transportu publicznego. "To wynika z tego, że nie ma w Gdańsku komu jeździć autobusami i tramwajami. Od początku roku z miejskiej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT) zwolniło się kilkudziesięciu kierowców autobusów i nie jest łatwo ich zastąpić. Gdańskie Autobusy i Tramwaje tłumaczą się, że jest trudna sytuacja na rynku. Ci ludzie jednak nie znikają, ale zatrudniają się w konkurencji, gdzie są lepsze warunki pracy, płacy i normalna atmosfera" - uważa Płażyński.

W jego ocenie, w GAiT ma miejsce "przerost biurokracji" i "fatalne zarządzanie". "A to powoduje, że my się spóźniamy do szkoły, pracy, na randki. Transport publiczny to przecież jeden z kluczowych segmentów życia w mieście. Poprawa warunków pracy i płacy w spółce GAiT musi się radykalnie poprawić" - zaznaczył polityk PiS.

Płażyński podkreślił, że niezbędne jest dofinansowanie GAiT. W związku z tym zaproponował rozwiązanie umowy między miastem Gdańsk a Saur Neptun Gdańsk (SNG), spółką odpowiedzialną za gdańską sieć kanalizacyjną i wodociągową. "Kompetencje SNG zostaną przekazane do spółki miejskiej GIWK, która jest właścicielem całej infrastruktury infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. I na tej podstawie ok. 12 milionów złotych oszczędności trafi do GAiT, żeby polepszyć sytuację finansową tej spółki, w zakresie płacowym dla kierowców, motorniczych, mechaników" - wyjaśnił.

"Obiecuję, że transport publiczny podczas mojej kadencji, to będzie jedna z kluczowych spraw, która zostanie w Gdańsku naprawiona. I zostanie naprawiona tak, że znowu ludzie zaczną się przesiadać z samochodów do autobusów, tramwajów i wszystkich będzie nam się w Gdańsku żyło wygodniej i bardziej komfortowo" - zadeklarował.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
GAiT
kampania wyborcza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....