TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kolejne 76 wagonów Bombardiera dla Delhi
INF.PRAS. BOMBARDIER Karol Wach - Opublikowano: 05.09.2011 22:23:53
Kolejne 76 wagonów Bombardiera dla Delhi

Bombardier Transportation poinformował, iż otrzymał zamówienie na 76 dodatkowych wagonów  metra MOVIA dla Delhi Metro Rail Corporation Ltd (DMRC). Kontrakt opiewa na około 84 mln euro (120.000.000 dolarów USA) i jest kontynuacją zamówienia na 114 pojazdów takich pojazdów, złożonego w połowie 2010 roku. Dostawa rozpocznie się w trzecim kwartale 2012 roku i ma zakończyć się na początku roku 2013. Dzięki temu kontraktowi DMRC będzie operatorem eksploatującym największą liczbę wagonów Movia (614 sztuk). Dzięki temu możliwe będzie obniżenie kosztów obsługi i utrzymania wagonów. Już dziś w Delhi kursuje 460 wagonów. Stopniowe wprowadzenie do ruchu nowych pojazdów pozwoli na zwiększenie przepustowości metra w mieście, jak również poprawienie komfortu pasażerów. Cieszymy się z otrzymania tego dodatkowego zamówienia na dostawę pojazdów MOVIA dla New Delhi. Jest to doskonałe potwierdzenie naszej ciągle rosnącej pozycji w Indiach. Zamierzamy w dalszym ciągu przyczyniać się do sukcesu sieci Metro Delhi, dostarczając kolejne nasze pojazdy MOVIA, licząc na zaufanie, jakie DMRC nam okaże –mówi Stéphane Rambaud-Measson, szef działu pojazdów pasażerskich w firmie Bombardier Transportation. Wagony MOVIA są produkowane w zakładach Bombardiera w Savli, Vadodara w Indiach. Ich produkcja w tych zakładach została zainaugurowana w 2008 roku, co okazało się rzeczywistym impulsem dla lokalnej gospodarki. Do tej pory dało to 780 nowych bezpośrednich i ponad 3000 pośrednich miejsc pracy. Przemysł kolejowy w Indiach rozwija się z dużą prędkością, tak aby nadążyć za wymaganiami infrastrukturalnymi kraju. Bombardier jest gotowy, aby nadal inwestować w Indiach –mówi Benoît Cattin Martel, szef Bombardiera w Indiach.

Bombardier jest największym dostawcą wagonów metra na świecie. Sukces pojazdów typu MOVIA potwierdzają operatorzy na całym świecie, którzy złożyli dotychczas zamówienia na ponad 3900 wagonów. Wagony Bombardiera przewożą co roku ponad 7 miliardów pasażerów metra w takich miastach jak Nowy Jork, Montreal, Toronto, Paryż, Londyn, Berlin, Bukareszt, Sztokholm, Szanghaj, Shenzhen, Kanton, New Delhi i wiele innych.

Oferowane przez Bombardiera pociągi metra typu MOVIA wyposażone są w najbardziej zaawansowane na świecie technologie, takie jak wykonane ze stali nierdzewnej nadwozia i układ napędu oraz sterowania BOMBARDIER MITRAC, wykorzystujący technologię IP. Wagony MOVIA produkowane są w oparciu o wspólną platformę, zapewniającą wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa oraz łatwość serwisowania przy jednoczesnym niskim koszcie cyklu życia produktu. Oryginalność, stylowość i optymalna cena sprawiają, że wagony metra typu MOVIA nie mają sobie równych pod względem jakości i funkcjonalności.

Bombardier Transportation obecny jest na indyjskim rynku od ponad 35 lat. Spółka dostarczyła Kolejom Indyjskim zaawansowane technicznie rozwiązania dla kolei m.in. stosowane w składach pasażerskich i towarowych elektryczne lokomotywy WAP5 i WAG9 oraz System Zarządzania Ruchem Kolejowym dla Bombaju. System ten kontroluje ruch na liczących łącznie 60 km odcinkach skoncentrowanych wokół Bombaju, charakteryzujących się jedną z największych przepustowości na świecie, po których codziennie przejeżdża punktualnie i bezkolizyjnie 1000 pociągów obsługiwanych przez spółkę Western Railways. W ostatnim czasie Bombardier zdobył kontrakt na dostawę drugiego Systemu Zarządzania Ruchem dla spółki kolejowej Central Railway w Bombaju, który będzie obsługiwać ponad 1400 pociągów dziennie.

Bombardier Transportation ciągle umacnia swoją pozycję w Indiach. W mieście Savli, położonym w stanie Gujarat, znajduje się nowa fabryka pojazdów szynowych, zakład produkujący układy napędowe oraz centrum badawczo-rozwojowe opracowujące programy komputerowe sterujące urządzeniami sygnalizacyjnymi i trakcyjnymi, które stosowane są zarówno w Indiach jak i w innych projektach firmy Bombardier Transportation realizowanych na całym świecie. Zakład produkujący układy napędowe posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001. W mieście Hyderabad położonym w stanie Andhra Pradesh zlokalizowane jest należące do firmy Infotech Enterprises jedno z najważniejszych centrów inżynieryjnych, które już dziś oferuje swoje rozwiązania spółce Bombardier Transportation stosującej je w swoich kluczowych światowych projektach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Delhi
metro
Bombardier

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....