TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Majchrowski: na tę inwestycję czekali mieszkańcy
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.10.2017 15:32:07 3 komentarze
Majchrowski: na tę inwestycję czekali mieszkańcy

Kraków otrzyma unijne dofinansowanie na budowę nowej linii tramwajowej na północy miasta między Krowodrzą Górką a Górką Narodową o wartości blisko 379 mln zł, a także na modernizacje torowisk za 76,5 mln zł. We wtorek zostały podpisane stosowne umowy.

Według prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, budowa nowej linii tramwajowej na północy jest jedną z największych inwestycji, jakie miasto zamierza zrealizować w najbliższych latach, na którą czekali mieszkańcy tych obszarów. W maju tego roku prezydent deklarował, że obecnie władze miasta kładą nacisk na poprawę dostępności komunikacyjnej północnych części Krakowa.

Całkowita wartość tego projektu to blisko 379 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 151 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Umowę z wykonawcą inwestycji - konsorcjum Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor i Przedsiębiorstwa Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak - podpisano w maju tego roku. Zadanie będzie realizowane w systemie "zaprojektuj i zbuduj".

Według zapowiedzi przedstawicieli konsorcjum, prace budowlane powinny się rozpocząć pod koniec lata 2018 r. i zakończyć w grudniu 2020 r.

Pięciokilometrowa trasa poprowadzi przez osiedla Krowodrza Górka, Prądnik Biały i ul. Pachońskiego do Górki Narodowej. Inwestycja obejmuje m.in. budowę i rozbudowę torowiska tramwajowego wraz z budową przystanków tramwajowych, peronów i zatok autobusowych oraz budowę sieci trakcyjnej.

W zakres prac wchodzi także przebudowa pętli tramwajowo-autobusowej Krowodrza Górka, budowa pętli tramwajowo-autobusowej Górka Narodowa, a także budowa trzech parkingów w systemie Park&Ride: w rejonie pętli tramwajowej Krowodrza Górka, przy skrzyżowaniu z ul. Pachońskiego oraz przy pętli końcowej Górka Narodowa.

W ramach zadania przebudowane zostaną ulice Pachońskiego, Siewna, Bociana. Powstanie też nowy odcinek drogi na osiedlu Górka Narodowa - od projektowanego skrzyżowania z ul. Banacha do al. 29 Listopada.

We wtorek przedstawiciele władz miasta podpisali też umowę na dofinansowanie ze środków UE modernizacji krakowskich torowisk w 2018 roku o wartości 76,5 mln zł.

W ramach projektu już są lub będą modernizowane torowiska na ulicach: Basztowej, Zwierzynieckiej, Kościuszki, Krakowskiej, Starowiślnej, Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej, a także al. Solidarności i rondzie Kocmyrzowskim.

Przedstawiciele miasta podkreślili, że przebudowa zdegradowanych odcinków torowisk tramwajowych będzie miała wpływ na poprawę płynności ruchu, bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu oraz ograniczy negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne. Modernizacja pozwoli również na redukcję oddziaływania hałasu i drgań oraz zanieczyszczeń powietrza.

Perony, przystanki, wiaty tramwajowe zostaną tak przebudowane, aby ułatwić dostęp do pojazdów komunikacji miejskiej osobom niepełnosprawnym, starszym czy opiekunom z dziećmi.

Projekt zostanie dofinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
budowa
Unia Europejska
 • Misiek Krk – 04.10.2017

  Oczywiście że mieszkańcy północy czekali bo najpierw trzeba było zrealizować linie do Uczelni Jego Wysokości.

 • krakus – 04.10.2017

  16 miesięcy na przygotowanie planu to przesada

 • max – 04.10.2017

  A co z tramwajem na Azory cisza ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....