TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moderus Gamma zostaje w Gdańsku
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.09.2017 12:41:47 16 komentarzy
Moderus Gamma zostaje w Gdańsku

Już dziś, czyli zaraz po zakończeniu targów Trako, Moderus Gamma zjedzie na gdańskie torowiska. Rozładunek zaplanowano na godziny nocne w okolicach Urzędu Miasta.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje skorzystają z obecności wagony na wystawie i przetestują go. Dotychczas prototyp kursował po Poznaniu. Już w przyszłym tygodniu będą mogli podróżować nim pasażerowie w Gdańsku. Wyjedzie na linię nr 9. Testy potrwają kilka tygodni.

Modertrans, a zatem producent Gammy, jest obecny w Gdańsku na co dzień. To właśnie poznańska firma wykonywała modernizacje wagonów N8C. Co ciekawe w Gammie zostaną poznańskie kasowniki, które trzeba było przystosować do gdańskich warunków.

Moderus Gamma to jeden z dwóch pokazywanych w Gdańsku tramwajów. Tramino Lipsk nie będzie testowane na tamtejszych torach.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Gamma została nagrodzona w kategorii Tabor Szynowy za tramwaj Moderus Gamma w konkursie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o nagrodę Prof. Jana Podoskiego, przyznawaną dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
GAiT
Moderus Gamma
 • Tramicus365 – 29.09.2017

  A później zapraszam na testy do Wrocławia. Miasto zamówiło łącznie u Modertransu 62 Bety (6+3+13+40), więc mam nadzieję, że Producent chętnie przyśle do nas i Gammę na kilka tyg. testów.

 • zibi – 29.09.2017

  Obawiam się iż Wrocław już go nie odda a Poznań będzie musiał się zadowolić zielono żółtymi w przyszłym roku- w końcu za takie zaufanie należy się co nieco.Jechałem kilka przystanków tym niebieskim, nie wiem jaka jest zastosowana technika,ale wiem iż jest wybitnie cichy.

 • grek – 29.09.2017

  @zibi - chyba Gdańsk

 • mnich – 29.09.2017

  Jakie on ma wózki ? obrotowe

 • asw – 29.09.2017

  Niebieski kolor Gammy idealnie wpasuje się w komunikację tramwajową Wrocławia, a także Krakowa, jeśli testowany będzie na tamtejszych trasach. I z pewnością też wzbudzi duże zainteresowanie wśród pasażerów nie tylko z powodu w 100 proc. niskiej podłogi i klimatyzacji, ale też niepowtarzalnego wyglądu, wnętrza, oświetlenia i cichej jazdy. A te elementy również potwierdzam, jadąc Gammą w Poznaniu.

 • neptun – 29.09.2017

  Kabina motorniczego musi byś zamknieta a tramwajarz musi mieć się na baczności, bo przyjdzie Combino i opluje.

 • advisor – 29.09.2017

  @neptunHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAA tak na poważnie, to Gdańsk chyba się wystraszył kłopotów PESY i chce zasugerować, by podpisać już umowę.

 • max – 29.09.2017

  Teraz jest czas żeby do gry wskoczył Newag co oni śpią ?

 • jurekts – 29.09.2017

  @advior -inacyej Gdańsk ślepo zakochany w Pesie przejrzał na oczy

 • Dr. NO – 29.09.2017

  Po pierwsze - drodzy forumowicze, to jest po prostu JEDYNY prototyp Gammy. Po drugie - chce w końcu zobaczyć Gammę w badziewiastych zielono-żółtych barwach w Poznaniu. Tak dla przypomnienia w prototypie wózki sztywne, dla Poznania mają być skrętne. Po trzecie - zawsze są jakieś choroby wieku dziecięcego, Pesa Twist to przechodziła.Pozostaje zatem czekać

 • Adam – 30.09.2017

  Gdańsk testuje Gamma po tym jak Pesa zrezygnowała z dostawy.

 • n2m – 30.09.2017

  Pesa z niczego nie zrezygnowała, jak tylko Gdańsk będzie miał potwierdzenie otrzymania kasy, to umowa zostanie podpisana.

 • zibi – 30.09.2017

  @n2m Pesa z niczego nie zrezygnuje jak ? dostanie szybką kroplówkę.Gdańszczanie będą nieć skale porównawczą pomiędzy tramwajami- taki jest sens testów Gammy.Mimo wszystko życzę zrealizowania kontraktu na odpowiednim poziomie technicznym oraz w terminie.

 • adax – 01.10.2017

  Zostaje w Gdańsku, bo poprosił o to Modertrans, Kabina malutka,wysoka osoba będzie miała problem z prowadzeniem. Tramwaj na który nikogo nie stać w tej wersji. Jeżeli trafi do produkcji , będzie zubożony o jakieś 7 000 000 PLN. Obecna cena to około 15 000 000 PLN.

 • ojboli – 02.10.2017

  Słyszałem odmienne, bardzo pozytywne opinie o tej kabinie. Reszta wypowiedzi też taka, aby "niechcący" dowalić... I po co to?

 • n2m – 03.10.2017

  Taki tramwaj to jeżdżący demonstrator możliwości technicznych i technologicznych producenta.Powinien być w miarę szeroko zaprezentowany w różnych miastach i tak się teraz dzieje.Nie ma w tym nic dziwnego ani nadzwyczajnego.Przewoźnik na podstawie takiej testowej eksploatacji może albo i nie wyciągnąć wnioski na przyszłość, które pomogą mu w optymalizacji zamówień taborowych.A dla producenta to reklama, albo antyreklama w zależności od jakości wyrobu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....