TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moskiewscy Rycerze ? są pierwsze nowe tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.03.2017 15:21:36 55 komentarzy
Moskiewscy Rycerze ? są pierwsze nowe tramwaje (foto: Mosgortrans)

Właśnie pojawiły się pierwsze nowe tramwaje dla Moskwy od Metrowagonmasz i PK Transportnyje Systiemy. Jest ich sześć. W rosyjskiej stolicy nazwano je "rycerzami".

Przez trzy lata (2017-2019) do Moskwy zostanie dostarczonych 300 takich trzyczłonowych wagonów, po 100 sztuk rocznie. Pierwsze zadebiutują na popularnej linii nr 17. Są niskopodłogowe, wyposażone w 6 szerokich drzwi. I jak twierdzi przewoźnik Mosgortrans ? ciche i komfortowe. Tramwaje bazują na wagonie Vityaz-M. Zamówienie obejmuje też ich utrzymanie przez 30 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moskwa
Mosgortans
Metrowagonmasz
PK Transportnyje Systiemy
Rosja
 • Robert – 17.03.2017

  Czy Moskwa ma konkretne barwy swoich tramwajów, czy każdy typ ma inny kolor ? Bo Fokstroty są szare, a te "rycerze" niebieskie.

 • PodróżującyPoEuropie – 17.03.2017

  To chyba koniec polskiej tandety w Putin-owskiej stolicy

 • zibi – 17.03.2017

  Podróżujący Po Europie@ Raczej tak i po tandecie od Pesy przeminęło z wiatrem.

 • advisor – 17.03.2017

  Z wygląda bardzo ładnie się prezentują, pytanie jak wewnątrz i jak z kulturą jazdy. Tego malowania to pojazdy KM z wielu miast w Polsce mogą im pozazdrościć - proste, estetyczne, bez pstrokacizny i udziwnień na siłę.

 • Combino – 17.03.2017

  @zibi: weź się człowieku ogarnij! Akurat w Moskwie to one były najwyżej cenione; własnie dlatego Moskwa naciskała na UVZ w sprawie kontynuacji dostaw,tylko że UVZ się zamotał przez spadek kursu. A i sami mieszkańcy cenili je wyżej od rodzimej produkcji (i cenią); najlepszym przykładem jest wpis z ichniego forum,że (w tłumaczeniu) "Pesa bije na głowę wszystko,co dotąd jeździło w Moskwie".@advisor: jak z kulturą jazdy? Prawdopodobnie tak samo jak z 91-931 (bez M),czyli słabiutko (wężykowanie wręcz obłędne),a wewnątrz... łatwo znaleźć w necie; jak zobaczysz, to uznasz że Pesa przy tym jest bogato wyposażonym tramwajem ;)

 • :)) – 17.03.2017

  Jakby gamma miała dziecko z fokstrotem xD

 • YburG – 17.03.2017

  Combino nie z.sraj się . Kup że maść na ból doopy.

 • Podróżujący Po Europie – 17.03.2017

  Ale brzydki jak i sama Moskwa !

 • Brawo Ja – 17.03.2017

  Sztywne wózki, będą ryć torowiska. Lipa

 • Franzpop – 17.03.2017

  No to rosyjski rynek dla Pesy w pisd...u poszedl. Jednak mialem racje

 • Boris – 17.03.2017

  To się jeszcze zobaczy. Na Moskwie Rosja się nie kończy.

 • Flexity – 18.03.2017

  @Robert: To są nowe barwy moskiewskich pojazdów. Kiedy Pesy zostały zamówione tych barw jeszcze nie było. Podobnie są przemalowywane m.in. Tatry T3 oraz autobusy i trolejbusy. Wagony metra również dostają nowe malowanie z charakterystycznym wzorkiem.

 • Pes – 18.03.2017

  Jak im się to zacznie sypać to wrócą do pesy.

 • Kuba – 18.03.2017

  W Rosji nie ma czegoś jak patenty itp. oni jakby mogli to by kupili po jednym tramwaju, rozebrali i złożyli go ponownie aby podkraść technologie i produkować po swojemu i w swoich fabrykach. Ot taka jest Rosja

 • Obiektywny z Wrocławia – 18.03.2017

  To dobrze, że Rosjanie kupują tramwaje i pociągi niż czołgi. Byłem w Moskwie jako dziecko i wtedy była bieda jak piszczy, dużo osób chodziło w uniformach. Był to rok pierwszych rządów W. Putina. Oby z tego kraju nie wyszedł globalny konflikt jak w 1914, 1920 i 1939 roku. Dlatego w naszym interesie jest rozwój Rosji w innych sektorach niż militarny.

 • PodróżującyPoEuropie – 18.03.2017

  Mam prośbę do Administratora aby skorygował nik (Podróżujący Po Europie) bo jest za bardzo podobny do mojego i mnie obraża . Bo moi zdaniem Moskwa mi się bardzo podoba odróżnieniu do Bydgoszczy która jest brudna i zaniedbana . YburG . przestań mnie naśladować bo ja nie pokocham Zaboklickiej tandety . a co do Combino to najgorszy model tramwaju wyprodukowany przez Siemensa . Był taki czas że Poznań i Poczdam chciały oddać tą niedoróbkę producentowi . A nik tobie pasuje bo piszesz nie do rzeczy .

 • peter – 18.03.2017

  Pesa mało szczęśliwie dobrała sobie partnera. Wielobranżowy koncern o sympatycznej nazwie UralVagonZavod jest dobrym partnerem raczej w bardzo grubej zbrojeniówce ;-) Z pojazdów szynowych dotąd najlepiej wychodziły im cysterny.

 • Bartek – 18.03.2017

  PodróżującaPoEuropie to zapraszam do Bydgoszczy. Bochyba dawno nie byłeś. Abstrahując od animozji newagowsko pesowskich i innych... Bydgoszcz wyładniała przez ostatnie 10 lat. Zapraszam

 • PodróżującyPoEuropie – 18.03.2017

  dziękuje za zaproszenia ale chyba wasz dworzec PKS nadal tak strasznie wygląda jak rok temu .

 • mechanik – 18.03.2017

  @advisor masz rację. Rosjanie startowali od zera i w kilka lat odrobili lekcję. Poprawią wózki, wyposażenie i dla jednego producenta w sumie jest to koniec.

 • Tomek – 18.03.2017

  na ostatnim zdjęciu wyglądają jak krakowskie "bombki" z ostatniej dostawy :)

 • Loek – 18.03.2017

  Priekrasnyja. ...nu polsza widzitu lepszaja trambaju rosyjka matuszka pridukuja niz pesa zloma

 • YburG – 19.03.2017

  Ale numer ... mam nawet podszywa anty-pesowca. Newagowcy-stachanowcy ... buhahahaha :)

 • Combino – 19.03.2017

  Ciekawe,czy ten podszyw Grubego nie jest jednocześnie moim podszywem (objawionym w innym wątku); jedno co się rzuca w oczy,że chyba jednak mnie "bardziej lubi" :D@PoróżującyPoEuropie: gdyby Admin wziął sobie do serca twoje postulaty,to w pierwszej kolejności byśmy się o tym przekonali... po zniknięciu twoich wpisów; podejrzewam jednak,że i one i te,których się czepiasz,nie znikną.Co d treści twojego wczorajszego posta,to nawet mi się nie chce sypać przykładami pokazującymi,jak oderwane od rzeczywistości jest to co piszesz w kwestii Combino,więc ograniczę się tylko do dwóch przykładów: Poczdam istotnie swego czasu rzucił że "więcej tego g... nie weźmie",ale jakoś się swoich dotąd nie pozbyli,a nowych Variobahnów raczej też nie wezmą; w Poznaniu zaś też poszło o podejście do wymiany alugripów,tylko że po tej zabawie... Combino są najwyżej ocenianym przez warsztaty taborem,znacznie wyżej niż Tramino. Więc poza już załatwioną sprawą alugripów, to trafiłeś jak kulą w płot ;)@Franzpop: no nie wiem, z czego tak się cieszysz,bo to tylko zwiększy stanowczość Pesy od pozyskania równoważnych zamówień w kraju ;)@Loek: najpierw naucz się pisać po rosyjsku,a potem udawaj że przedstawiasz stanowisko Rosjan ;)@mechanik: jeśli sądzisz,że startowali od zera,to chyba wczoraj zacząłeś się interesować tym krajem i rynkiem; jeśli uważasz,że odrobili lekcję startując od zera, to twoja wiedza ogranicza się chyba tylko do tego artykułu (co mnie nie dziwi). One mają wyglądać ładnie z zewnątrz (bo to w dużej mierze zabieg PR,by nie rzec brutalniej: propagandowy),w środku masz paździerz,a przeżycia z jazdy są rzeczą spychaną na plan dalszy; kto chce,ten się dowie jak te przeżycia wyglądają i dla Foxtrota i dla 71-931; kto nie chce,ten będzie szerzył głupoty na podstawie jednego zdjęcia z komentowanego własnie artykułu...

 • krakowiaczek – 19.03.2017

  Z pewnością PESA jest lepszym produktem niż te pojazdy na foto !

 • PodróżującyPoEuropie – 19.03.2017

  Moskwa jest paskudnym miejscem do życia i nic tu tramwaje nie pomogą, choćby nawet z PESY !

 • mechanik – 20.03.2017

  Combino/eurotram to co piszesz to ztradycyjnie głupota. Tramwaje mają wozić ludzi, to zadanie spełniają a także podstawowy warunek, bo znacznie tańsze od Pesy. Postęp biorąc pod uwagę mentalność jest wręcz ogromny. Co do wykonawstwa to inny przykład: przy elektronach moskiewskie Pesy wyglądają wręcz żałośnie. Koniec przekazu, szkoda na ciebie czasu, ujadaj sobie sam.

 • mechanik – 20.03.2017

  Combino/eurotram to co piszesz to ztradycyjnie głupota. Tramwaje mają wozić ludzi, to zadanie spełniają a także podstawowy warunek, bo znacznie tańsze od Pesy. Postęp biorąc pod uwagę mentalność jest wręcz ogromny. Co do wykonawstwa to inny przykład: przy elektronach moskiewskie Pesy wyglądają wręcz żałośnie. Koniec przekazu, szkoda na ciebie czasu, ujadaj sobie sam.

 • a2n – 20.03.2017

  Jeśli uwzględni się dotychczasowe wygląd oraz jakość tramwajowych dokonań kraju zdobywców kosmosu to te tramwaje to kosmiczne osiągnięcie.Jak jeżdżą , to się wkrótce okaże.Jeśli będą tak niezawodne jak wyglądają, to niewątpliwie jest to dobra zmiana.

 • STUDI – 20.03.2017

  Wizualnie to biją na głowę czołgoamfibie Pesy. Pesa nadal nie potrafi wyprodukować czegoś co wygładem nie odstrasza.

 • Combino – 20.03.2017

  @mechanik: po twoim ostatnim poście i jego merytorycznej "prawdziwości" mogę napisać tylko jedno: na takiego trolla jak ty szkoda po prostu słów. Tak więc: bez odbioru,trollu.

 • Putin – 20.03.2017

  szczo gawarit poliaki? naszu trambaju najlepszu na swiecie

 • Angela – 20.03.2017

  Polisz ruski?

 • Tusk – 20.03.2017

  [komentarz usunięty, powód: 0]

 • wujek dobra rada – 21.03.2017

  Combino, jak brakuje merytoryki to zaczynasz wyzwiska, czyli nic nowego. Naucz się biedny człowieku, że jak nie masz nic do napisania, i to obojętnie czy od swojego chorego umysłu czy też tego co każą tobie, to po prostu nie pisz.

 • Combino – 21.03.2017

  @wujek durna rada: aha,czyli niemerytoryczne komentarze zarezerwowane są tylko dla jednej opcji,a wyssane z palca wyniki porównań stają się prawdą tylko jeśli są na niekorzyść Pesy? Co za stado kłamliwych hipokrytów. Tak więc, biedny człowieczku, coś co nabazgrasz nie stanie się automatycznie prawdą. Ale ty i tak w to nie uwierzysz ;)

 • Combino – 21.03.2017

  I jeszcze jedno: z ad personam to tutaj zaczął mechanik,więc po prostu znizyłem się do poziomu chama (zresztą nie tylko jednego),bo inny język do niego/do was nie dociera ;)

 • benhur – 21.03.2017

  Śmieszne są te hejterki próbujące nieudolnie podważyć jakość Fokstrotów, przekraczają już od dawna granice żenady. Można się co najwyżej z nich pośmiać i z ich trollowania, szkoda tylko, że taki syf na forum robią, uniemożliwiając w ten sposób dyskusję normalnym ludziom.

 • mechanik – 21.03.2017

  @Combino, od dawna porażasz krętactwem i poziomem swoich wypowiedzi. Nie dziw się więc że zbierasz to co zasiałeś. To nie ssc, nawet ps-man podwinął ogon i nie próbuje się angażować. Trzeba mieć naprawdę (pip) w głowie, aby robić to co ty. Ale [pocieszę cię: głupota twoich jazd może być zabawna :)

 • mechanik :) – 21.03.2017

  @benhur, zlituj się... Miejsca na pitolenie jest w bród, więc nikt nikomu nic nie uniemożliwia. A to, że użytkownicy elektronów stwierdzają, że Pesa przy nich wygląda jak składana młotkiem to raczej nie wina piszących. Teraz zmykaj do pracy, tramwaje czekają.

 • Combino – 22.03.2017

  @mechanik: no tak,ssc... Ilość możliwości się zawęża: gość z obsesją na punkcie PES, śledzący każdy zjazd awaryjny, jednocześnie wierny user PKK. I wcale mnie nie dziwi, że zinterpretowałeś po swojemu działania ps-a,a jegomościa? motywy są bardzo proste: OIDP już zainkasowałeś briga (chociaż co do ciebie akurat nie mam takiej pamięci; JB miał niejednego,a ty...? PS chce uniknąć zbanowania krakowianina w krakowskim wątku,bo to nie jego ziemie (Mateq w Poznaniu się nie wahał) i stara się być wyrozumiały dla waszego bólu d... i nie podważać wam cierpienia,ale na twoim miejscu uwazałbym z wiarą w bezterminowość tego stanu rzeczy. Pióra ci urosły,bo wsparł was krakowski mod, który niedawno sam dostał briga za napinki kibolskie,ale on raczej nie będzie miał tu wielkiej roli...

 • Combino – 22.03.2017

  Aha mechanik,jeszcze jedno: jeśli zarzucasz mi krętactwo,to DOWODY buraku,z konkretnymi przykładami!

 • mechanik – 23.03.2017

  Cześć combino, miło że pisze4sz :)))) Nie wyzywaj, tylko zapanuj nad zwieraczami. I przestań robić z siebie idiotę, bo bawić bawisz, ale zaczyna przeważać niesmak.A teraz mały przekaz: zapanuj nad swoim powaleniem, bo prawdopodobnie szybciej złapiesz tutaj briga niż myślisz. Nie śledzę ssc, bo zwyczajnie czytać tych idiotyzmów szkoda czasu. Jesteś jednym z tych półgłówków którzy doprowadzili tamto forum do takiego stanu. To co napisałem wcześniej obowiązuje.Koniec przekazu, papa

 • Combino – 23.03.2017

  ^^ Dalej inwektywy i zero konkretów; widać szkoda tracić na ciebie czasu,bo do poważnego rozmówcy ci sporo brakuje.

 • mechanik – 23.03.2017

  Combino, gdzie masz inwektywy? Sama prawda, a że ciebie to boli, no cóż... Konkrety??? Jakie, gdzie i po co??? Zrób coś z sobą, bo żal patrzeć co piszesz. To co piszesz to paranoja.

 • Combino – 24.03.2017

  A gdzie ty masz wyzwiska (to a propos poprzedniego posta)? To sama prawda (a nawet złagodzona) o tobie. A konkrety bym bardzo chętnie zobaczył,tym bardziej że... nie masz ich,TROLLU :)

 • Mechanik z combino – 24.03.2017

  No ludzie. Dajcie se po mordach i po problemie. A nie okładacie się jak baby torebkami.

 • mechanik – 24.03.2017

  @Combino :))) Wycie na forach nie pomoże. Prawda boli, prawda wyzwala. Dobra, szybkie konkrety w minutę: Wykorzystanie własnego potencjału, jaki by nie był; zmiana mentalności i rozblokowanie producji w jednym miejscu. B. duży skok jakościowy, pożegnanie katówek i cenowe wyautowanie Pesy. Tak prowadzi się mądrą (tak, tak!) politykę i chroni się własny rynek. A teraz wyj sobie i ujadaj sobie ile wlezie i szukaj popleczników... amen. Papa.

 • Combino – 24.03.2017

  "Wykorzystanie własnego potencjału, jaki by nie był"Potencjał mają całkiem spory,a potrzeby jeszcze większe; czas życia krótkich KTM-ów (od najliczniejszych jeszcze i najstarszych KTM-5 do najnowszych KTM-23) to oficjalnie 16 lat, co po KTM-8 bardzo mocno widać.. Tak więc gdyby złomować to co powinno być złomowane, to ichnie wytwórnie by i tak nie nastarczyły (a kasy jeszcze mniej)." zmiana mentalności i rozblokowanie producji w jednym miejscu"W czym widzisz tę zmianę mentalności? To chęć pokazania się na MŚ 2018. Że więcej jest wagonów wielkopojemnych? Przecież one zastępują w lwiej części dwuskłady,czyli masz 27-metrowy 71-931M zamiast dwuskładu KTM-8 po 15,2 metra każdy..." B. duży skok jakościowy"Na razie o jakości wiemy bardzo niewiele. Jedyne dotąd uzyskane informacje o jakości mówiły,że Pesa bije ichnią produkcję bez dwóch zdań; za jakiś czas okaże się,na ile 71-931M są lepiej wykonane on 71-931,który do słabej jakości wnętrza dokładał mistrzostwo świata w wężykowaniu." pożegnanie katówek"Że jak? Kolejne katówki to pewne sieci by z dziką radością ściągnęły (że wymienię Kaliningrad czy Piatigorsk),tylko że tak się (niestety dla nich) nie stanie; chyba że ci chodziło o KTM-y...? Bo jeśli chodzi o KTM-y,to do KTM-19 pewnie istotnie puszczą (mają taki zamiar; z tym oczywiście,że puszczą... na prowincję),ale KTM-23 zostawią,podobnie jak Tatry." i cenowe wyautowanie Pesy"I co w tym dziwnego? Kiedy rubel zaczął lecieć na łeb na szyję,to w tym momencie praktycznie WSZYSTKO co produkowane na zachód od Rosji (no,może poza AKSM-ami i Elektronami; ale z nimi sam Elektrontrans się pogrzebał,z niewielką pomocą polityki) przestało mieć jakiekolwiek szanse by konkurować cenowo z produkcją rosyjską; żadna Ameryka ;) "Tak prowadzi się mądrą (tak, tak!) politykę i chroni się własny rynek"W obecnych realiach finansowych inna polityka wymagałaby wręcz wysiłku i świadczyła o niegospodarności,bo przy tej relacji kursów Pesa staje się dla nich równie nieosiągalnym luksusem jak dla nas Stadler oferowany Warszawie po 20 mln za sztukę.I to ma być ten twój wielki strzał...? Rozczarowałeś mnie...

 • mechanik – 24.03.2017

  :-)))) Combino, zwieracze ci puszczają. Wystarczy podpuścić... :)))Nie bełkocz. Fakty: Odejście od produkcji wszystkiego od A do Z pod jednym dachem.Totalna zmiana mentalności, skok jakościowy, wykorzystanie własnego potencjału w krótkim czasie blokowania importu. Pesa zaqpomina o rynku, także na skutek błędów jej prezesa. Cena zaczyna być drugorzędną.A rozczarowane combino dalej głupkowato wyje i wyje, i durnia dalej z siebie robi. No cóż, taki wybór.... :-)) Papa.

 • Combino – 25.03.2017

  Ty już trollu sam sobie odpowiadasz i sam się zapetladz w śpiewce powtarzane jak zdarta płyta. W twoim przypadku to już nawet dobrzy psychiatrzy chyba spasują. Aha,nie wiem kto ci podpowiada teksty (bo ostatnia powtórka to jak bezmyślne powtórzenie poprzedniego przez bot),ale chyba nie podrzucił kolejnego; co,weekend i nie daje nowych dyspozycji? ;)

 • mechanik – 28.03.2017

  Kto tu jest trollem??? Wyjący człowieku z problemami, piszesz jak powalony, masz problem to rozwiąż go w bardziej stosownym miejscu :)A jak nie docierają do ciebie najprostsze fakty i zaprzeczasz rzeczywistości, no to niestety - siostra, zastrzyk i te rzeczy, gratulacje.

 • Combino – 28.03.2017

  Wezmę chyba porcję popcornu w oczekiwaniu na twój kolejnych, jakże zabawny,popis. Zdajesz sobie sprawę, że zaczynasz się rzucać jak szczur,w którego klatkę ktoś tłucze? Chociaż szczura byłoby mi żal,na ciebie zaś patrzę z coraz większym rozbawieniem,bo jeśli chodzi o wzbudzanie politowania,to rozwaliłeś skalę :D

 • mechanik – 29.03.2017

  Acha. Napisz coś jeszcze :D Nie wiem czy nadążasz, ale nikt przy zdrowych zmysłąch tego twojego (pip) nie czyta.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....