TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moskwa kupuje 300 tramwajów
InfoTram - Opublikowano: 11.08.2016 14:28:50 9 komentarzy
Moskwa kupuje 300 tramwajów

Moskwa ogłosiła przetarg na dostawę do 300 tramwajów. Mają być trzyczłonowe i niskopodłogowe. Zamówienie obejmuje też usługę utrzymania wagonów przez najbliższe 30 lat.

Oferty na dostawę wagonów można składać do 19 września 2016 roku. Nie sposób nie postawić pytania czy złoży ją UWZ, a więc partner bydgoskiej PESY? Ta para już raz zdobyła zamówienie z rosyjskiej stolicy, tyle, że dotychczas zrealizowane zostały dostawy zaledwie połowy ze 120 zakontraktowanych wagonów Fokstrot. Według zapewnień przedstawicieli obu firm wkrótce przekazywanie pojazdów ma być wznowione. PESA liczy nawet na to, że uda się dostarczyć wszystkie pozostałe 60 sztuk, o czym mówił nam jej szef Tomasz Zaboklicki.

Teraz do zdobycia jest kolejne zamówienie o wartości nawet 28,5 mld rubli za same wagony i niemal drugie tyle za usługę utrzymaniową. Wiadomo, że PESA sama w przetargu nie wystartuje. Bo wystartować nie może, do udziału w nim będą dopuszczeni tylko producenci z Euroazjatyckiej Unii Celnej, o czym pisaliśmy już w InfoTram. Ale dalsza współpraca z UWZ nie jest przecież wykluczona, wręcz przeciwnie, bardzo prawdopodobna.

Wygrać może nie być jednak łatwo. Rosyjskie media wskazują, że o to zamówienie poważnie będzie chciał powalczyć rosyjski Transmaszholding, który przy budowie wagonów dla Moskwy będzie współpracować z Alstomem. Jest także Stadler, który ma przecież fabrykę w Mińsku. A ta nie pracuje na pełnych obrotach, co podkreśla sam producent. Ale ostatnio, o czym informowaliśmy na łamach InfoTram, właśnie ta firma zdobyła kontrakt z Petersburga.

Tymczasem z Fokstrotów zadowolony jest i przewoźnik, zadowoleni są też pasażerowie. Produkowane w Bydgoszczy wagony zostały bardzo dobrze przyjęte w Rosji. PESA, co potwierdził w rozmowie z nami Tomasz Zaboklicki, nadal patrzy na Wschód. Trudno sobie zatem wyobrazić, że odpuści ten kierunek i ten przetarg?.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moskwa
Rosja
PESA
 • Karol – 11.08.2016

  Przetarg zapewne wygra Stadler Metelica.

 • Wladimir Putin – 11.08.2016

  Pesa niet

 • Adek – 11.08.2016

  No to sobie Ruscy normalne jaja z nas robią. Ze niby pieniedzy na odbior z Pesy juz wygranych tramwajow nie mają a tutaj przetarg jeszcze dwa razy większy. To nie ma jakiś kar umownych na takie przypadki.

 • max – 12.08.2016

  Niech lepiej Pesa odpuści sobie ten kierunek

 • maciej12991 – 12.08.2016

  Niech wygrają. Wyprodukują 300, sprzedadzą 100, reszta będzie gnić w różnych zakątkach fabryki :D

 • Combino – 12.08.2016

  Nazywajmy rzeczy po imieniu: Pesa ma szanse,ale czysto matematyczne,ot powiedzmy jak Bombardier w Polsce. Sęk w tym,że Bombardier - przy odpowiednik napisaniu pod niego SIWZ,nie będę wymieniać przykładów - może te szanse zwiększyć,tymczasem tam sytuacja wydaje się jasna i nie ma tu żadnych podtekstów politycznych: chodzi o kasę. Wychodzi (wg naszych kursów) ok. 5,2 mln PLN za sam wagon i 10,88 mln za wagon z 30-letnim utrzymaniem I TO PRZY OBECNYCH KURSACH. A rubel prędzej pójdzie w dół niż w górę; sytuacja wygląda więc cholernie prosto: jeśli UVZ nie weźmie na siebie CAŁEGO utrzymania, to nie ma szansy na start Pesy,bo już cena za goły wagon jest na granicy opłacalności dla polskiego producenta. Raczej wygra PK TS,tym bardziej że ostatnio zrobili Witeziowi lifting ;)

 • Jerry – 14.08.2016

  Pesa - tak i to zdecydowanie, ale rosja powinna wcześniej uregulować sprawę poprzedniego zamówienia. tramwaje to nie zabawki za grosze, tu w gre wchodzą duże pieniądze, ale tez wygoda pasażerowi bezpeiczenstwo. niech zaplaca pesie i zamawiają dalej, innej rady nie widze.

 • peter – 18.08.2016

  UVZ koncentruje się raczej na wyrobie o sympatycznej nazwie T14 "Armata".

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....