TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nadmierna prędkość powodem wykolejenia w Gdańsku?
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.03.2018 11:19:21 4 komentarze
Nadmierna prędkość powodem wykolejenia w Gdańsku?

Nadmierna prędkość tramwaju była najprawdopodobniej przyczyną wykolejenia się tramwaju na skrzyżowaniu Podwala Grodzkiego z Wałami Piastowskimi i Błędnikiem w Gdańsku – informuje trójmiasto.pl.

Według informacji portalu motorniczy na ograniczeniu do 15 km/h mógł jechać nawet 50 km/h, bo chciał zdążyć przejechać przez skrzyżowanie w trakcie zmieniających się świateł. Okoliczności zdarzenia wciąż bada powołana miejska komisja, policja oraz prokuratura.

Przypomnijmy, o czym pisaliśmy na łamach InfoTram.pl do zdarzenia doszło 20 lutego około godz. 16:30. Tramwaj linii nr 2, jadący spod dworca PKP Gdańsk Główny w kierunku al. Zwycięstwa, wypadł z torów. Siłą rozpędu wjechał na skrzyżowanie Węzeł Piastowski, na którym uderzył w samochód osobowy. Na miejsce błyskawicznie przyjechała policja, karetki, straż pożarna, wozy techniczne i służba ruchu. Ratownicy medyczni udzielili pomocy pasażerom tramwaju. Najmocniej poszkodowaną pasażerkę wyniesiono z tramwaju na noszach.

Miejsce wypadku jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych Gdańska. Przywracanie ruchu na torowisku tramwajowym trwało blisko sześć godzin. W tym czasie występowały utrudnienia w ruchu samochodów.

Wcześniej podawano, że przyczyną wykolejenia mógł być stan torowiska. Pracująca komisja bada m.in. zapisy tzw. czarnej skrzynki z tramwaju. Sam wagon nadaje się w tej chwili tylko do naprawy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
wypadek
wykolejenie
motorniczy
 • Edi666 – 02.03.2018

  Powinni montować ograniczniki prędkości.

 • jatal – 02.03.2018

  Ale co niby się zaczęło? Z powodu stanu szyny była "15-tka" którą motorman grubo przekroczył. Gdy operator przewróci dźwig próbując podnieść 3 razy za ciężki element to kto jest winny? Drogowcy bo stał na drodze?

 • Kaszebe – 03.03.2018

  A może motorniczy chciał zdążyć bo jakieś ludzie zza biurka wyliczyły idiotyczne czasy?!?! Od pewnego czasu obserwuję wśród prezesów niebezpieczny pęd w prześciganiu się kto ma większą średnią prędkość.Nie na tym rzecz polega. Na zachodzie podstawowym kryterium jest bezpieczeństwo, no ale nie u nas . oto przykład .Kiedyś we Wrocku t-waje "przebierały się góra trzy razy ,teraz potrafia nawet i pięć. i co z tego że rozkład jest perfekcyjnie dobrany skoro realia są inne . Opisał to doskonale w gazetce mpk Wrocław motorniczy Grzegorz R. z zajezdni nr.1. wyliczył że na niektórych odcinkach prędkość powinna wynosić 260,64km/h! Artykuł miał tytuł"Tramwaj jak Pendolino?"Fizyka versus rozkładu jazdy. Było w nim pięknie wyliczone co i ja i gdzie więc może zamiast karać motorniczego lepiej będzie zastanowić się np.na czasami przejazdu i zamknać całą sprawę?

 • komes – 05.03.2018

  @Kaszebe z tego co wdziałem pojawiła się teza, że motorniczy chciał się zmieścić w cyklu świateł, aby nie złapać opóźnienia i stąd taka prędkość. Ale niestety nie jestem wstanie zweryfikować ile w tej tezie prawdy. Mimo to, jeżeli faktycznie tak było to niestety niewiele zmieni w jego sytuacji, bo niezależnie od powodu wyraźnie przekroczył prędkość.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....