TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA nie dostarczy tramwajów dla tureckiego miasta Konya, wygrana Skody
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 07.03.2013 10:39:46 5 komentarzy
PESA nie dostarczy tramwajów dla tureckiego miasta Konya, wygrana Skody

Škoda Transportation podpisała kontrakt na dostawę sześćdziesięciu w pełni niskopodłogowych tramwajów dla tureckiego miasta Konya. Czesi pokonali w przetargu pięciu innych producentów, w tym m.in. bydgoską PESĘ, a także kanadyjskiego Bombardiera czy chińską spółkę Tangshan CNR. Całkowita wartość umowy wynosi ponad 2,6 miliarda koron.

Cieszy fakt, że nasze produkty w ostatnich latach podbijają kolejne rynki zagraniczne –mówi dyrektor generalny Škoda Transportation Josef Bernard. Tramwaje udało się nam sprzedać do węgierskiego Miszkolc, wagony metra do Sankt Petersburgu w Rosji, dwupiętrowe zestawy na Ukrainę, zaś nasze lokomotywy do Republiki Słowackiej –dodaje. Do Turcji Czesi chcą dostarczyć model 28T, zbliżony do tego, jaki zaproponowali Miszkolcowi, a więc modelu 25T. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zwycięstwo w przetargu dla Konya Skoda zawdzięcza rozwiązaniom technicznym. Liczyły się również cena i terminy dostawy. Wygranie tego przetargu jest następnym krokiem, który potwierdza naszą strategię, aby stale rozwijać działalność na poziomie międzynarodowym. Turcja jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się rynkiem. Chcielibyśmy kontynuować nasze inwestycje w turecki transport publicznym w innych dużych miastach, takich jak Bursa, Gaziantep, Izmir czy Adana. Turcja jest również bramą do krajów Bliskiego Wschodu - powiedział Shahbaz Zal, wiceprezes ds. sprzedaży w Skoda Transportation.

Konya jest siódmym co do liczby mieszkańców miastem w Turcji, które odgrywa coraz ważniejszą rolę w gospodarce lokalnej. Jego mieszkańcy dostaną od Skody ponad 30-metrowy, w pełni klimatyzowany, w 100% niskopodłogowy tramwaj, który spełnia najnowsze normy europejskie. Obecnie na liczącej 21 km torów sieci tramwajowej w Konyi kursuje 20 starych pojazdów, zakupionych na początku lat dziewięćdziesiątych w Kolonii.

Turecki rynek udało się Skodzie podbić niedawno. Skoda Electric, spółka zależna od Škoda Transportation, dostarcza kompletne napędy elektryczne do osiemdziesięciu nowych lokomotyw Hyundai Rotem dla tureckich kolei. To kontrakt o wartości dwóch miliardów koron. Skoda Electric była także producentem urządzeń elektrycznych dla lekkich pojazdów szynowych, wprowadzonych w 2007 i 2008 roku do systemu transportowego w Stambule. Wartość tego kontraktu to ponad dwieście milionów koron.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Skoda
PESA
Turcja
 • rabsa – 07.03.2013

  No fakt sukces ale to w turcji a nie we wrocławiu mieście który potrzebuje takich wagonów lub podobnych z konkurencji

 • sebay – 07.03.2013

  Zgadza sie szkoda że nie ma tramów w Świnoujściu a miały byc przed wojną

 • wrocławianin – 09.03.2013

  Niech się Turcja trochę przejedzie na tramwajach Skody. Teraz kolej na nich. Wrocław już się przejechał na 16T i 19T. Oby nigdy więcej tego taboru na naszych torach, na pewno nie w takiej cenie i jakości. Wszystko przereklamowane. Dopiero w eksploatacji wyłazi jak zawodna to konstrukcja. Stopiątka to przy Skodzie oaza ciszy. Nie mówię o szkodach jakie powstają w już wyremontowanych łukach dzięki nieskrętnym wózkom. Pełna obróbka skrawaniem!

 • masa – 12.03.2013

  Jasne.lepiej jezdzic 105n niz niskopodlogowym. Bo to tamto siamto. Typowo polska logika.

 • DarekP – 18.03.2013

  To, co możemy porównywać, to jak się ma Skoda do PESA. Porównując doświadczenie i tradycje Skody, to ich sukcesy nie wydaja się tak duże w porównaniu ze stosunkowo młodą PESA.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....