TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Przebudowa torów do dworca w Gorzowie ? są pieniądze w budżecie
PAP InfoTram - Opublikowano: 20.12.2016 08:48:30 1 komentarz
Są pieniądze w budżecie (foto: Wikipedia Macdriver/lic. CC-BY-SA-3.0-0)

Radni Gorzowa Wlkp. uchwalili w poniedziałek budżet miasta na 2017 r. Po stronie wydatków zapisano w nim prawie ok. 673 mln zł, w tym ok. 137 mln zł na inwestycje. Dochody określono na ok. 620 mln zł dochodów. Tym samym deficyt wyniesie 52,6 mln zł.

Podczas sesji 17 radnych zagłosowało za jego przyjęciem, nikt nie był przeciwny, a pięciu radnych wstrzymało się od głosu. Podczas sesji w budżecie ujęto kilka poprawek zgłoszonych przez kluby radnych.

"To jest dobry budżet, to jest budżet inwestycyjny, to największy budżet w historii (Gorzowa Wlkp. ? PAP). Budżet, który jest stabilny, bo oparty jest na wieloletnim planie inwestycyjnym. Mam nadzieję, że kolejne lata również będą podobne, czyli nie będziemy go wywracać do góry nogami. Radni mają tu różne pomysły, koncepcje, ale są to racjonalne w większości przemyślenia, takie, które powodują, ze wnosimy poprawki, natomiast zasadnicza część budżetu jest przyjmowana przez nas w sposób jednoznaczny i jednomyślny. To jest proces inwestycyjny zaplanowany na kilka lat" ? powiedział PAP prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Sebastian Pieńkowski (PiS) poproszony przez PAP o ocenę budżetu powiedział, że w skali od 1 do 5, jego klub daje mu 4.

"Jest mocno proinwestycyjny, a mamy te długoterminowe plany inwestycyjne i trzeba je realizować, żeby realizować pewne zapisy twarde w budżecie muszą być i trudno tego nie poprzeć, jeśli chcemy rozwoju miasta. Ten plan inwestycyjny poparliśmy, w związku z tym konsekwentnie popieramy rozwiązania w budżecie" ? powiedział PAP Pieńkowski.

Do największych przedsięwzięć inwestycyjnych w przyszłym roku będzie należała realizacja systemu zrównoważonego transportu miejskiego. Koszt własny zadania to 33,4 mln zł. Jest to zarazem największa inwestycja komunikacyjna zaplanowana na przyszły rok.

W przyszłym roku będą opracowywane dokumentacje projektowe na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej (250 tys. zł), przebudowę ul. K. Wielkiego (200 tys. zł), ul. Sulęcińskiej (52 tys. zł), przebudowę ulic Chorwackiej i Litewskiej (80 tys. zł). W budżecie zapisano kilkadziesiąt mniejszych kwotowo inwestycji. Na wydatki związane z tzw. budżetem obywatelskim zabezpieczono ponad 4 mln zł; będzie to 13 inwestycji.

"Mamy w tej chwili do wykorzystania jedyną niepowtarzalną szanse pozyskania środków europejskich, do których są potrzebne wkłady własne. Nasze zobowiązania kredytowe wynikają z zapewnienia środków na wkłady własne. Mamy środki unijne, musimy z nich skorzystać" ? powiedział prezydent Wójcicki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....