TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Skoda dostarczy składy metra do Petersburga
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.01.2018 10:49:05
Skoda dostarczy składy metra do Petersburga (wiz. Skoda)

Tabor metra w rosyjskim Petersburgu zostanie wzbogacony o nowe składy NěVa, które dostarczy spółka OOO VAGONMAŠ z grupy Škoda Transportation.

Firma wygrała postępowanie przetargowe na dostawę siedmiu składów sześciowagonowych. Wartość kontraktu opiewa ma prawie cztery miliardy rubli, czyli około 1,5 miliarda koron.

"Aktualny projekt jest powiązany z dwoma wcześniejszymi dostawami metra do Petersburga. Na "zielonej“ linii metra Newsko-Wasileostrowska jeździ już siedemnaście naszych nowoczesnych składów. Wagony są doskonale dostosowane do warunków tamtejszej eksploatacji. Teraz w Petersburgu przybędzie kolejnych siedem składów, łącznie więc będą tam jeździć 24 składy metra Škody,“ informuje prezes zarządu Škody Transportation Tomáš Ignačák.

Dostawy nowych składów rozpoczną się jeszcze przed końcem 2018 roku, natomiast zakończenie dostaw zaplanowano na 1 półrocze 2019 roku. Najnowsze składy metra są produkowane według technologii i know-how spółki Škoda Transportation. "Nowe składy zostaną innowacyjnie zaprojektowane na podstawie bogatych doświadczeń z Petersburga. Będą posiadać na przykład nowy typ drzwi z napędem elektrycznym, możliwość automatycznego prowadzenia pociągu lub specjalne przeróbki wnętrza dla pasażerów niepełnosprawnych,“ wyjaśnia Sales area director Škody Transportation Vladislav Kozák.

W wagonach wykorzystywane jest tak zwane hamowanie rekuperacyjne, co pozwala zaoszczędzić nawet 25 procent energii elektrycznej w przeciwieństwie do eksploatowanych aktualnie składów. Zewnętrzne i wewnętrzne systemy kamer z rejestracją danych zapewniają należyte bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i maszyniście. Dla pasażerów przygotowany jest także przejrzysty audiowizualny system informacyjny.

Historia projektu nowego metra sięga 2007 roku, kiedy to powstał prototyp wagonu NěVa. Skład uzyskał również prestiżową nagrodę w kategorii najlepszego projektu innowacyjnego Sankt Petersburgu.

Škoda posiada bogate doświadczenia związane również z obszerną modernizacją wagonów metra praskiego, łącznie przedłużono żywotność 93 składów. Spółka wyprodukowała także kompleksowy osprzęt trakcyjny do składów metra w węgierskim Budapeszcie, ukraińskim Kijewie lub rosyjskim Kazaniu, kolejne dostarczane są na przykład do chińskiego miasta Suzhou. Aktualnie Škoda Transportation bierze udział w przetargu na dostawę składów metra do Warszawy, w którym zaoferowała najkorzystniejszą cenę. Składy metra do Warszawy zostały zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami i spełniają wszelkie standardy, normy i wymagania klienta - poinformował producent. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
metro
Petersburg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....