TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Solaris najtańszy w Krakowie
INFOTRAM/ISBNEWS - Opublikowano: 10.10.2013 12:23:52 20 komentarzy
Solaris najtańszy w Krakowie


Wszyscy wykonawcy zadeklarowali gwarancję na pojazdy w wysokości 39 miesięcy oraz termin dostawy zgodny ze specyfikacją, tj. do 15 września 2015 r.
Procedura ma charakter otwarty. Cena ma wagę 55% wśród kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty, pozostałe kryteria to parametry techniczne pojazdu, dotyczące wózków jezdnych, silnika trakcyjnego, przekładni mechanicznej, kół, podłogi w przedziale pasażerskim, systemu ogrzewania i schładzania powietrza w tramwaju, otworów okiennych w przedziale pasażerskim i kabiny motorniczego (40%) i gwarancja jakości (5%).
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 36 fabrycznie nowych niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych o długości minimum 39 m, maksimum 43 m każdy, wraz z wyposażeniem i narzędziami specjalnymi oraz usługami powiązanymi. Solaris zaproponował pojazdy o długości 42,99 m.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Solaris
Kraków
Newag
Stadler
 • miki – 10.10.2013

  Co ciekawe, Newag zaproponował konstrukcję o nazwie identycznej z pojazdami Bombardiera, tj. Flexity Classic Kraków w wersji NTG10. Cena nie jest kluczowa. Czy Kraków kolejny raz postawi na Bombardiera?

 • Pypia – 10.10.2013

  Zwracam uwagę, że Newag nie wystartował z Nevelo, tylko z tramwajami Bombardiera

 • sanders – 10.10.2013

  Myśle jednak ,że wybiora Newag-Bombardier , i nie będa pchać się w Krakowie w Pesy i Solarisy

 • as – 10.10.2013

  Po porażce solara w toruniu teraz będą walczyć o Kraków a jeśli chodzi o bombardiery to dostawa 2007-2008 był a w konsorcjum z solarisem więc szanse są duże na wygraną solara

 • Jerzy_CZ – 10.10.2013

  Newag jest w konsorcium z Bombardierem, jak napisał(a) Pypia. Jest więc bardzo prawdopodobne, że wagony będą montowane w Newagu wg. dokumentacji Bombardiera, jak to było wcześniej.

 • VolferSSJ – 10.10.2013

  Ja obstawiam jednak Solarisy :-). Jeździ nam tego trochę w wersji autobusowej. Więc to żadne ryzyko. Jeśli nie to oby Newag-Bombka. Byle nie sepsa.

 • sphinx – 10.10.2013

  Wersja autobusowa Solarisa nie ma nic wspólnego z wersją tramwajową. A poprzednio Solaris miał podobną rolę jak teraz Newag - był biorcą doświadczenia bo dostarczono tramwaje Bombardiera i myślę, że i teraz będzie parcie na Flexity Classic. MPK jest konsekwentne pod tym względem.

 • VolferSSJ – 10.10.2013

  Jednak ma. Daje kredyt zaufania. A 80 baniek pozostające na koncie potrafi usunąć "parcie" i konsekwencję. Mieć dwie marki to dobra rzecz (brak monopolu).

 • sphinx – 10.10.2013

  Kraków nie przepada za swoimi Solarkami więc to słaby kredyt. A swoje Bombardiery lubi i jest im wierny, i już nie raz pokazał że jest w stanie za to zapłacić.

 • VolferSSJ – 10.10.2013

  Skąd ty to bierzesz te brednie? Najpierw pomyśl potem pisz.

 • xc – 10.10.2013

  Słyszałem w Krakowie skargi na autobusy Solaris ,więc tramy mogą przegrać

 • Combino – 10.10.2013

  Volfer,widzę że darzysz SB&C wielkim uwielbieniem,ale naprawdę MPK ich tam nie chciała,tak samo jak ZKM Gdańsk.A niski udział ceny w ocenie końcowej był po to żeby wybrać Bombardiera. Proste jak drut. Zresztą zobaczysz w momencie rozstrzygnięcia. Ciekawi mnie wygląd tych NGT10 ;)

 • MTA – 11.10.2013

  Jeśli Newag oferuje rzeczywiście Bombardiery to wygra ten przetarg i tyle. Kraków, na szczęście, konsekwetnie wybiera cały czas tego samego producenta tramwajów i wychodzi na tym doskonale.

 • bs – 11.10.2013

  Widziałem foldery bombardiera obecnie oferują już palete flexity 2 w różnych konfiguracjach więc pewnie będzie coś w tym stylu bo newag nevelo to nie będzie tutaj .Będziemy mieli Flexity2 od Newaga i w sumie Newag w ten sposób prześcignie rdzennie polską pese i tworząnego też bez licencji solarisa.Ogólnie ciekawy przetarg ciekawe co w Warszawie kiedy otwarcie ofert i czy pesa już definitywnie w Toruniu będzie

 • sphinx – 11.10.2013

  @bs, Newag zaoferował "Flexity Classic NGT10 Kraków", więc jeśli wygrają to nie będzie Flexity 2 tylko obecny NGT8 z dodatkowym członem. Nie wiem czym Newag prześcignie Solarisa i Pesę, na pewno nie w ilości wyprodukowanych tramwajów, tym bardziej że to nie ich konstrukcja.

 • baniak – 11.10.2013

  Wg obecnie panujących trendów i najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych ...tramwaje tej długości powinny mieć na środku jeden wózek (napędowy) a z przodu i z tyłu ...oś toczną jak kiedyś miały parowozy :)

 • ja – 13.10.2013

  Tak jest, nie dajmy polakowi zarobić, jeszcze się za bardzo wzbogaci, a już na pewno polskie jest gorsze...typowe myślenie

 • sanders – 13.10.2013

  @ja No własnie wygra Newag-Bombardier i ludzie w Nowym Sączu nie stracą pracy

 • jakamoto – 13.10.2013

  Solaris do tej pory nie wywiązał się porządnie z poprzedniego kontraktu z Krakowem (już prawie dwa lata nie może dostarczyć pojazdu technicznego) a już chce wygrać następny? Naiwniaki.

 • arek – 24.06.2014

  Ciągle nowe projekty a funduszy na podwyżki dla pracownikow nie ma.. polecam poczytać sobie co piszą na Go Worku ;) tak duza forma powinna dbac o o takie apektytak samo jak i o rozwoj produkcyjny

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....