TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Specjalny tramwaj promuje trzeźwość
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.08.2017 14:41:55 1 komentarz
Specjalny tramwaj promuje trzeźwość

Przez 13 miast metropolii – od Gliwic po Dąbrowę Górniczą – przejechał w czwartek specjalny tramwaj promujący akcję "Prowadzę, jestem trzeźwy".

Organizatorzy przedsięwzięcia kończą w ten sposób sierpień - miesiąc trzeźwości i apelują o bezpieczne powroty z wakacji.

"Poprzez pozytywny przekaz chcemy zwrócić uwagę szeroko rozumianego społeczeństwa na to, że trzeźwość jest normalna. Będziemy to dalej przypominać" – powiedział PAP prezes fundacji "Trzeźwość" Krzysztof Gmyrek.

Pomóc w tym ma okolicznościowy tramwaj, który w czwartek rano wyjechał na tory metropolii w woj. śląskim. Wystartował w Gliwicach, a jego trasa prowadzi przez Zabrze, Rudę Śląską, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Katowice, Siemianowice, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź i Dąbrowę Górniczą.

To nietypowa trasa. "Chcemy zawitać do wszystkich miast metropolii, w których realizujemy zadania przewozowe. To jest 13 miast – zaczynamy w Gliwicach, a kończymy w Dąbrowie Górniczej. Biorąc pod uwagę to, że nie jedziemy najkrótszą trasą, pokonamy ponad 100 km" – powiedział prezes spółki Tramwaje Śląskie Bolesław Knapik.

Po drodze do tramwaju będą wsiadać goście, m.in. przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji wspierających akcję "Prowadzę, jestem trzeźwy".

Na kilku przystankach tramwajowych przygotowano edukacyjne wydarzenia dla mieszkańców metropolii, np. pod okiem policjanta będą oni mogli spróbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód w alkogoglach – okularach imitujących postrzeganie świata przez osobę nietrzeźwą.

Wolontariusze będa ponadto rozdawali pasażerom magnesy i breloki z hasłem: "Prowadzę, jestem trzeźwy".

Jak powiedział prezes fundacji, akcja organizowana jest na zakończenie sierpnia – miesiąca trzeźwości. Jednocześnie organizatorzy będą też apelować o bezpieczne powroty z wakacji w ostatnich dniach przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Gmyrek, pytany o rezultaty prowadzonej od lat kampanii, odpowiedział, że widać poprawę w świadomości społeczeństwa. "Trzeźwość nie jest już tematem tabu, np. słyszymy w mediach o obywatelskich zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców. Nie jest to już donos na kolegę, który jedzie do domu pijany, tylko to jest normalna obywatelska postawa, którą myśmy wypracowali. Z tego się bardzo cieszymy i chcemy to dalej rozwijać i propagować" – podkreślił prezes.

Również w ocenie st. asp. Janusza Szydły z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach w ostatnich latach można zaobserwować spadek liczby nietrzeźwych kierowców, choć – podkreślił – wciąż jest ich za dużo.

"Z tym wiążą się, niestety, zdarzenia drogowe z udziałem takich kierujących i cierpią na tym inni. Dlatego apeluję, żebyśmy – nawet sami – starali się wyeliminowywać takich kierujących; jeżeli widzimy, że ktoś nietrzeźwy wsiada za kierownicę dzwońmy, powiadamiajmy policję, ona natychmiast przyjedzie i będzie reagowała" – powiedział st. asp. Szydło.

Organizatorami przedsięwzięcia są m.in. fundacja "Trzeźwość", Tramwaje Śląskie i Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....