TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje dla Częstochowy trochę mniej opóźnione
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.02.2020 17:15:07 1 komentarz
Tramwaje dla Częstochowy trochę mniej opóźnione (foto: UMC)

W bydgoskiej firmie PESA trwa produkcja dziesięciu nowoczesnych składów tramwajowych, przeznaczonych dla Częstochowy. Pierwszy z nich powinien dotrzeć do miasta jeszcze w marcu.

Jak podał częstochowski Urząd Miasta na początku lutego przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie po raz kolejny wizytowali linię produkcyjną, na której powstają Twisty. Po kilku miesiącach zwłoki, wynikających z perturbacji z innymi zamówieniami, z którymi musiał uporać się wykonawca, proces produkcyjny przebiega bez problemów, a roboty przyspieszają. Według deklaracji firmy PESA pierwszy tramwaj typu Twist 2.0 przyjedzie na testy do końca marca. Pozostałe mają dotrzeć do MPK w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Produkowane dla Częstochowy Twisty to kolejna generacja tych tramwajów. Wprowadzone zmiany zapewnią pasażerom komfortową i bezpieczną podróż, a motorniczym jeszcze lepsze warunki pracy w ergonomicznej, funkcjonalnej kabinie – powiedział Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży Rynku Tramwajowego Pesa Bydgoszcz SA.

Produkcja i dostawa kolejnych składów (koszt ok. 90 mln zł) to jeden z dwóch elementów największego w historii MPK projektu tramwajowego. Drugą częścią jest budowa nowej linii w starym śladzie między Rakowem a Północą (koszt ok. 114 mln zł). Nowe Twisty drugiej generacji będą jednymi z najnowocześniejszych w Europie - z szeroką paletą udogodnień jezdnych, pełną klimatyzacją, monitoringiem, cyfrową informacją dla pasażerów, biletomatami itp.

Tegoroczna dostawa 10 nowych składów tramwajowych w ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie" pozwoli nam na największą od dekad modernizację taboru tramwajowego. W połączeniu z siedmioma Twistami, które już od kilku lat jeżdżą po naszym mieście, będą stanowiły zdecydowaną większość składów obsługujących linie tramwajowe w Częstochowie. Wierzymy, że pod względem technicznym i funkcjonalnym będą to pojazdy światowej klasy. Dzięki nim oraz przebudowie linii tramwajowej powinniśmy już niedługo poruszać się tramwajem po Częstochowie zdecydowanie bardziej komfortowo, szybciej i bezpieczniej – zapowiedział prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Łącznie na zakup nowoczesnych składów i przebudowę torowiska miasto pozyskało 144 mln zł unijnego dofinansowania. Wartość obu tramwajowych projektów to 204 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
Twist
PESA
  • Kaszebe – 05.02.2020

    "Twisty drugiej generacji będą jednymi z najnowocześniejszych w Europie - z szeroką paletą udogodnień jezdnych(?!),pełną klimatyzacją,,monitoringiem ......" ble,ble,ble. Faktycznie,nikt inny tego nie stosuje. Szkoda że autor,autorzy,redakcja nie umieściła informacji kiedy te wozy miały być dostarczone. Dacie sprostowanie,artykuł zawiera lokowanie produktu?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....