TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje zaczną kursować do Bronowic 7 października
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 18.09.2019 16:24:46
Tramwaje zaczną kursować do Bronowic 7 października (foto: UMK)

Kończy się jeden z najpoważniejszych w ostatnich latach remontów dróg w Krakowie – przebudowa jezdni i torowiska tramwajowego między Teatrem Bagatela a Bronowicami Małe.

Tramwaje wrócą na tę trasę 7 października – powiedział PAP Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Jak wyjaśnił główne prace prowadzone na ul. Karmelickiej zakończą się w ostatnich dniach września, ale ze względów technologicznych związanych z tężeniem zaprawy, w której osadzona jest kostka brukowa, ruch nie zostanie od razu wznowiony.

"Tramwaje wrócą na ul. Karmelicką i cały ciąg do Bronowic w poniedziałek, 7 października. Od tego dnia samochody będą mogły poruszać się częścią ul. Karmelickiej – na odcinku od Alei Trzech Wieszczów do ulicy Rajskiej, a tydzień później 14 października zdjęte zostaną ostatnie bariery drogowe i przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu" - mówił Pyclik.

Osoby uprawnione do korzystania z parkingu przy ul. Dolnych Młynów będą mogły z niego korzystać do 14 października.

Przebudowa jezdni i torowiska tramwajowego na ulicach Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej trwała od września zeszłego roku. W tym czasie nie kursowały tramwaje łączące Bronowice Małe z centrum miasta. Aby zminimalizować uciążliwość inwestycji dla mieszkańców, uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza (do początku września była ona bezpłatna) i zorganizowane dodatkowe, bezpłatne parkingi dla samochodów.

W ramach tej części inwestycji kosztem 76,9 mln zł wymienione zostały tory tramwajowe, sieć trakcyjna, oświetlenie uliczne, przebudowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Na pięciu skrzyżowaniach powstała nowa sygnalizacja świetlna, wybudowano także przystanki typu wiedeńskiego, z jezdnią podniesioną do poziomu chodnika, co ułatwia wsiadanie do wagonów tramwajowych. Zmodernizowane zostało skrzyżowanie al. Mickiewicza i al. Słowackiego z ulicami Karmelicką i Królewską.

W lipcu ruszyła modernizacja ulicy Karmelickiej obejmująca wymianę torowiska i trakcji tramwajowej oraz nawierzchni skrzyżowań. Prace, które właśnie się kończą mają kosztować 15,3 mln zł.

Ostatnia gruntowna przebudowa torowiska do Bronowic była prowadzona ponad 20 lat temu, a z kursujących tą trasą linii tramwajowych korzysta kilkadziesiąt tysięcy pasażerów dziennie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tor
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....