TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Turecki Gulermak z tramwajowym kontraktem w Poznaniu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.09.2018 18:45:42 1 komentarz
Turecki Gulemak z tramwajowym kontraktem w Poznaniu

Konsorcjum firm Gulermak z Ankary, Mosty Łódź i Gulermak sp. z o.o. przedstawiło najkorzystniejszą ofertę w przetargu dotyczącym budowy trasy tramwajowej na Naramowice w Poznaniu – podał w poniedziałek (03.09)  poznański magistrat. Konsorcjum zaproponowało cenę 380 mln zł.

Zaproponowana kwota to ok. 15 proc. więcej niż na realizację inwestycji przewidział zamawiający; miasto zdecydowało się zwiększyć kwotę przeznaczoną na ten cel.

Do przetargu na zaprojektowanie i budowę trasy tramwajowej wraz z układem drogowym od pętli Wilczak do Naramowic stanęły dwa konsorcja. Drugą, droższą propozycję złożyło konsorcjum spółek Torpol i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Podana kwota przekraczała 491,4 mln zł.

-"Oba konsorcja zadeklarowały udzielenie 96-miesięcznej gwarancji i skrócenie terminu wykonania części tramwajowej o 3 miesiące. Po szczegółowej analizie powyższego oraz innych parametrów, które miały wpływ na punktację w przetargu, o wyborze oferty zdecydowała ostatecznie cena" – podała w poniedziałek rzeczniczka poznańskiego urzędu miasta Hanna Surma.

Jak dodała, zamawiający, czyli spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zamierzała przeznaczyć na inwestycję 330 mln zł. "Po konsultacjach z jednostkami miejskimi i w świetle obecnej sytuacji na rynku budowlanym, Miasto Poznań zdecydowało się zwiększyć kwotę przeznaczoną na realizację tego zadania do kwoty, jaką zaproponowało pierwsze konsorcjum" – poinformowała rzeczniczka.

Inwestycja ma być prowadzona w formule "projektuj i buduj". Zgodnie z założeniami przetargowymi, roboty budowlane powinny zakończyć się do końca roku 2021. Uruchomienie tramwaju planowane jest na wiosnę 2022 roku.

W ramach przedsięwzięcia zbudowany lub przebudowany zostanie układ drogowy w rejonie ul. Naramowickiej, od skrzyżowania z ul. Słowiańską/Szelągowską/Wilczak do ul. Błażeja. W rejonie skrzyżowania ul. Naramowickiej z ul. Lechicką (droga krajowa nr 92) wybudowany zostanie węzeł drogowy Nowa Naramowicka wraz z wiaduktem dla tramwajów.

Inwestycja realizowana w ramach projektów "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu" oraz "Budowa trasy tramwajowej od Pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu" jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Przetarg na wykonawcę trasy tramwajowej na Naramowice dotyczył jedynie pierwszego etapu tej inwestycji. W ramach drugiego etapu, tramwaj pojedzie od pętli Wilczak, przez ul. Szelągowską i Garbary do skrzyżowania z ul. Estkowskiego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linia
ZTM Poznań
Gulemak
  • Edi666 – 04.09.2018

    To może jeszcze kupią Durmazlary

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....