TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Gorzowie Wielkopolskim zima zaskoczyła tramwajarzy
niciej/Express24, Karol Wach/InfoTram - Opublikowano: 29.12.2010 01:16:13 2 komentarze
W Gorzowie Wielkopolskim zima zaskoczyła tramwajarzy

Opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim –zaalarmował nas jeden z Czytelników niciej. Świąteczne opady śniegu skutecznie utrudniły korzystanie ze środków komunikacji miejskiej na terenie całego miasta. W Boże Narodzenie problemy z kursowaniem miała większość autobusów podmiejskich oraz wszystkie linie tramwajowe. Do dzisiaj nie wszystkie trasy są całkowicie przejezdne. Do odwołania zostały zawieszone dwie linie tramwajowe 4 i 5, które swój bieg zaczynają w okolicach dworca PKP. Powodem zawieszenia obu linii jest zbyt silnie zaśnieżone i zalodzone torowisko na ul. Dworcowej.

Jednocześnie MZK Gorzów Wielkopolski na czas utrudnień zmuszone zostało do czasowego wyłączenia z eksploatacji wagonów 105Na oraz skierowania do obsługi wszystkich zmian tramwajów przegubowych tzw. „Helmutów”. W celu poprawienia sytuacji komunikacyjnej w obrębie miasta, gorzowski magistrat podjął decyzję o wywózce śniegu zalegającego na ulicach. Trudna sytuacja utrzymuje się jednak do dziś. A śnieg wciąż pada. 28 grudnia (wtorek) od rana nie kursowały tramwaje linii 1 i 2 na trasie Wieprzyce - Silwana - informował Marcin Pejski, rzecznik prasowy gorzowskiego MZK. Nadal zawieszone były też linie tramwajowe nr 4 i 5 prowadzące na dworzec PKP. Służby mają tam problem z odśnieżeniem i udrożnieniem oblodzonych torowisk. Co gorsza we wtorek zepsuł się ... pług tramwajowy, który miał pomóc w odśnieżaniu torowisk. Prace torowców polegają teraz przede wszystkim na usuwaniu zlodowaceń, które zalegają na torach tramwajowych.

Do chwili wznowienia kursowania komunikacji tramwajowej na Wieprzyce funkcjonować ma linia „zastępczej komunikacji autobusowej”kursująca na trasie „Wieprzyce –Kostrzyńska - Al. 11 Listopada - Sikorskiego - Warszawska - Podmiejska - Pomorska - Walczaka - Silwana”. Najgorsze dla pasażerów jest to, że częstokroć podróż autobusem po Gorzowie jest również znacznie utrudniona. A to z uwagi na trudne warunki drogowe, w związku z którymi problemy z poruszaniem się mają także samochody. Sytuację z kursowaniem gorzowskich tramwajów będziemy na bieżąco monitorować. Na łamach naszego portalu znajdą się niebawem kolejne informacje z Gorzowa Wielkopolskiego.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Gorzów Wilkopolski
torowisko
linia
Gorzów Wielkopolski
  • nowy – 29.12.2010

    A na tak, co do "zaskakującej" zimy - to efekt cieplarniany wszystkim bardzo pasował. W ciągu ostatniego 20-lecia, często bezśnieżnego - pozwalniano ludzi zajmujących się odśnieżaniem i dodatkowymi naprawami. Gorzej, że powykreślano środki na walkę z zimą. Może w Gorzowie jest też tak - plugi tramwajowe są, środków na eksploataję - brak.

  • Krispolo – 29.12.2010

    Całkowicie słuszne uwagi. U nas w Poznaniu też duże zaskoczenie zimą, bo od lat nie było normalnych opadów śniegu o tej porze roku. Tymczasem w naszym klimacie śnieg i mrozy zimą powinny być sprawą całkowicie oczywistą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....