TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Polsce stan epidemii, w Gorzowie impreza z Twistem [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.04.2020 18:15:08
W Polsce stan epidemii, w Gorzowie impreza z Twistem (foto: UM GW)

Gorzowski Twist wykonał swój pierwszy przejazd testowy - od zajezdni na Wieprzycach do pętli przy dawnej Silwanie.

Jego pojawienie się to zapowiedź rozpoczynających się testów odbiorowych torowiska na linii nr 1. Prezydent Jacek Wójcicki chciałby, żeby 2 lipca - w dniu urodzin miasta, tramwaj rozpoczął regularne kursowanie na tej linii.

Przejazd był długo wyczekiwany przez mieszkańców. Na całej trasie – mimo epidemii – gorzowianie robili zdjęcia i kręcili filmy video. Nie pochwalamy takiego zachowania.  

Jak podał gorzowski ratusz tramwaj prezentuje się imponująco - jest duży, przestronny i szybki. Po nowym torowisku porusza się bez hałasu. Przejazd testowy pokazał, że ze względu na jego szerokość, pewne fragmenty linii tramwajowej będą wymagały uporządkowania. Trzeba będzie przyciąć żywopłot oraz przesunąć niektóre krawężniki.

Mimo epidemii na pokładzie Twista, podczas pierwszego po przerwie przejazdu znaleźli się prezydent Jacek Wójcicki, wiceprezydent Agnieszka Surmacz, prezes MZK Roman Maksymiak, dyrektor Wydziału Inwestycji Alicja Kajder – Pussty. Co jeszcze dziwniejsze towarzyszyli im gorzowscy dziennikarze, by przekazać mieszkańcom swoje wrażenia z przejazdu. Pora na to chyba nie ta?

Dalej ratusz podaje, że najważniejsi na pokładzie byli specjaliści - przedstawiciele inwestora, wykonawcy remontu, producenta tramwaju, fachowcy z MZK. W trakcie jazdy prowadzili oni testy odbiorowe, sprawdzali perony przystanków, jakość torowisk i płynność przejazdów.

Nie mam uwag, jeśli chodzi o możliwości poruszania się tramwaju po wyremontowanej trasie. Uwagi mamy raczej do starych tras. Są to drobiazgi, ale są jakimś problemem. Żywopłot w niektórych miejscach powoduje, że dla Twista jest za wąsko, musimy też przesunąć niektóre krawężniki, znaki drogowe. Nowy tramwaj jest szerszy i trzeba usunąć te elementy, które przeszkadzają mu w płynnym przejeździe. Ale generalnie jestem bardzo zadowolony z tego przejazdu i z możliwości technicznych tramwaju – powiedział Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Wrażenia z przejazdu są niesamowite. Wóz jest wspaniały. Mieliśmy już kiedyś okazję się o tym przekonać, ale po raz pierwszy tramwaj pokazał swoje możliwości na ulicach miasta. Bardzo cieszy mnie też to, jak Twist wygląda na deptaku, który wkrótce będzie otwarty dla mieszkańców. To wszystko daje piękny efekt. Uśmiecham się, bo widzę też reakcje mieszkańców, a one są bardzo pozytywne – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
szyny
tor
tory
infrastruktura
Twist

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....