TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Weekend bez tramwajów w Gołonogu. Ale kolejny etap prac zrealizowany
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.05.2020 15:45:40
Weekend bez tramwajów w Gołonogu. Ale kolejny etap prac zrealizowany (foto: TŚ)

Wykonawca prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej zakończył kolejny etap robót.

W najbliższy weekend (9-10 maja 2020 r.) przekładane będą rozjazdy technologiczne, a tramwaje tymczasowo zostaną zastąpione przez autobus. Od poniedziałku ruszy przebudowa ostatniego starego fragmentu torowiska w Gołonogu.

W połowie lutego przywrócony został ruch tramwajów wzdłuż ul. Kasprzaka do pętli przy Hucie Katowice. Od tego momentu na części trasy od ul. Młodych do wiaduktu drogi S1 tramwaje poruszają się po jednym torze, podczas gdy tor północny jest przebudowywany.

I ten etap właśnie dobiega końca. Wykonawca ułożył już tor zarówno na podkładach strunobetonowych jak i w płytach prefabrykowanych czy na betonowej płycie wykonanej na miejscu. Akurat na tym fragmencie, w zależności od miejsca, występują takie trzy technologie budowy torowiska. Nadeszła pora na przełożenie ruchu tramwajów na ten nowy tor i rozpoczęcie przebudowy toru południowego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wykonawca musi przebudować rozjazdy technologiczne i z tego powodu od godz. 7:00 w sobotę 9 maja do godz. 4:00 w poniedziałek 11 maja nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

• tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy,

• tramwaje linii nr 22 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy,

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza kursująca w relacji: Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice.

Od poniedziałku 11 maja tramwaje wrócą na swoje stałe trasy, a ruch będzie się odbywał po torze północnym. Tym samym wykonawca przystąpi do przebudowy ostatniego starego fragmentu torowiska na tej inwestycji. W dalszym ciągu kontynuowane będą także prace w rejonie pętli Gołonóg. W ostatnim etapie konieczne będzie jeszcze wstrzymanie ruchu tramwajów, kiedy wykonawca będzie likwidował rozjazdy tymczasowe i budował brakujące fragmenty torowiska – podkreśla Andrzej Zowada.

Zadanie pn. "Przebudowa torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Kasprzaka do skrzyżowania ul. Kasprzaka i ul. Zaplecze" jest elementem "Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską. Warte ponad 51 mln zł netto prace realizuje firma TOR-KRAK Sp. z o.o. (TŚ)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
torowisko
remont
Sosnowiec
tor
infratruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....