TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

WKD chce zmienić wygląd składów z Newagu
GRODZISKNEWS.PL/INFOTRAM - Opublikowano: 12.08.2015 09:02:33 5 komentarzy
Jak będą wyglądać składy WKD? (źródło:WKD)

W przyszłym roku do grodziskiej lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej mają przyjechać nowe pociągi wyprodukowane przez firmę Newag. Mogą one jednak wyglądać nieco inaczej niż na wizualizacji ? donosi portal grodzisknews.pl.

W kwietniu firma Newag zaprezentowała wizualizację nowych składów, które zakupiła WKD. Wśród pasażerów wygląd wywołał skrajne emocje. Jednym się podobał, twierdzili, że jest bardzo nowoczesny i oryginalny, dla innych to dziwadło, kojarzące się np. z filmowym ?Predatorem?. Jak informuje portal grodzisknews.pl producent podkreśla, że wygląd pociągów typu 39WE nawiązuje do architektury nowoczesnego miasta, czoło z dużą szybą przednią nadaje pociągowi nowoczesny kształt, a także zapewnia maszyniście doskonałą widoczność, a masywne osłony absorberów energii zderzenia, mają sprawiać wrażenie jakby pojazd sunął nad powierzchnią ziemi.

Jak się okazuje, ostatecznie nowe pociągi od Newagu mogą się nieco różnić od tych zaprezentowanych na wizualizacji.

? Ze względu na dość negatywny odbiór wyglądu czoła pojazdów, być może zostaną dokonane modyfikacje wyglądu przedniej części nowych pociągów. Nie jest to przesądzone, ale może tak się stać. Jesteśmy w stałym kontakcie z producentem ? mówi na łamach grodzisknews.pl Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. ? Wprowadzenie modyfikacji może spowodować niewielkie przesunięcia w terminach dostaw składów do Grodziska ? dodaje.

Przypomnijmy, że nowosądecki producent przy budowie pojazdów dla WKD współpracuje z EC Engineering. Pojazdy będą jednoprzestrzenne o długości 60 m i będą składać się z 6 członów. Pomieszczą 164 pasażerów na miejscach siedzących. W każdym przewidziano 4 miejsca dla wózków inwalidzkich z zastosowaniem ramp odkładanych, umożliwiających wjazd wózka oraz 8 miejsc do przewozu rowerów.

Każdy skład wyposażony zostanie w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD rozmieszczonymi w sposób zapewniający dobrą widoczność z każdego miejsca w pojeździe. Nowy tabor zostanie przystosowany do pracy pod napięciem zasilania 3000V prądu stałego.

Maksymalna prędkość eksploatacyjna, z jaką będą poruszać się pojazdy w ruchu pasażerskim wyniesie 80 km/h.

Zakończenie dostaw zaplanowano na 22 sierpnia 2016 roku, pierwszy skład miał zostać dostarczony w lutym, jak wynika jednak z powyższego, z uwagi na poprawki wizualne termin ten może się zmienić.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
Newag
 • Gruby z Bydgoszczy – 12.08.2015

  Dziwadlo jak wszystko co produkuje newag. Buahahahah sami nic nie zaprojektowali wszystko im robią. Buhahahahahah z czym do ludzi. Pesa jest niedoscignionym wzorem a newag coz. Wkrótce podzieli los takich gigantów kolejnictwa jak fablok czy fps. Buahhaahahahahahahahahahaahahahhahahah

 • Combino – 12.08.2015

  A jakie jest pochodzenie tej wizki z pierwszej ilustracji (czyli domyślnie ostateczny wygląd Newaga)? Bo zupełnie przypadkowo jest łudząco podobna do jednej z trzech wersji czoła (ostatecznie niestety odrzuconej przez WKD) EN-97,jakie Pesa przedstawiła zamawiającemu. ;)

 • tomwaw – 13.08.2015

  "Pojazdy będą jednoprzestrzenne o długości 60 m i będą składać się z 6 członów."Chyba dwuprzestrzenne jak EN97 żeby ułatwić manewry? czy też coś się zmieniło?

 • newag – 27.08.2015

  [komentarz usunięty, powód: komentarz niezgodny z regulaminem]

 • esteta-praktyk – 31.03.2016

  Najładniejszy i najbardziej funkcjonalny dla pasażera byłby EN95. Powinni tego naprodukować ze 30 sztuk bez jakichkolwiek zmian w stosunku do prototypu i tyle. Po co takie wielkie krowy ze skrajnią PKP jak EN97? EN95 była niska zgrabna a bryłą -pomimo innej technologii- nawiązywała do EN94. To tak jak obok starego spichlerza bydgoskiego postawiono nowoczesny biurowiec ze szkła i aluminium o bryle obiektu wpisanego w pamięć i przestrzeń. Tak tworzy się tożsamośc. Takie imitacje starych piętrusów kursują po Londynie. Dlaczego WKD nie chciała iść w tym kierunku? Polskie kompleksy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....