TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zmodernizowane N8C wyjechały na trasy
INFOTRAM - Opublikowano: 05.05.2015 11:57:09 2 komentarze
Zmodernizowane N8C wyjechały na trasy

Po bardzo szczegółowych i drobiazgowych testach homologacyjnych, na trasy wyjechały pierwsze dwa tramwaje, które Gdańsk kupił od niemieckiego przewoźnika z Kassel.

Tramwaj N8C mieści ponad 200 pasażerów. Ma 54 miejsca siedzące. Dzięki modernizacji zyskał klimatyzację w części pasażerskiej, nowe siedziska, odkładane rampy dla niepełnosprawnych oraz niskopodłogowy człon z miejscami na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Do końca września 2015 roku nasza gdańska flota tramwajowa wzbogaci się w sumie o 16 takich tramwajów.

Co nowego po modernizacji?

Niskopodłogowy człon środkowy, odkładane rampy dla niepełnosprawnych, klimatyzacja w części pasażerskiej oraz monitory z informacjami dla pasażerów ? to najważniejsze zmiany, jakie zostały wprowadzone podczas modernizacji N8C, która została wykonana przez Modertrans. Poza tym, w każdym wagonie zainstalowano monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowe siedzenia, wykładzinę antypoślizgową i nowe oświetlenie. Całkowicie odświeżono też wygląd tramwaju.

Udogodnienia dla pasażerów

Pasażerowie zauważą przede wszystkim nowy design tramwaju. Pojazdy zyskały nowoczesny wygląd oraz nową kolorystykę. Zastosowano specjalną antypoślizgową wykładzinę przeznaczoną do pojazdów komunikacji miejskiej. Tramwaj wyposażono także w zupełnie nowe siedzenia. Pierwotnie były to dwuosobowe ławy. W tej chwili są nowoczesne kubełkowe fotele. Wymienione zostały również okna. Nowością dla pasażerów jest też system monitorów z informacjami dla podróżnych, podobny do tych, jakie można spotkać w tramwajach Pesy. Komfort podróżowania wzrośnie, szczególnie w miesiącach letnich, dzięki zainstalowaniu klimatyzacji w części pasażerskiej oraz w dwóch kabinach motorniczego. Jej montaż był możliwy dzięki wzmocnieniu konstrukcji pojazdu. Dodatkowo wagon wzbogacił się o nowe oświetlenie wewnętrzne wykorzystujące diody LED, a nie jak wcześniej typowe świetlówki. Nowe oprawy zostały umieszczone w kanale do klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej. Jednak największe zmiany pasażerowie zauważą w środkowej części pojazdu, która została zmodernizowana na niskopodłogową. Wcześniej środkowy człon, podobnie jak cały tramwaj, był wysokopodłogowy. Znajdowały się tam tylko okna i miejsca siedzące. W tej chwili ta część pojazdu zyskała nowe podwójne drzwi, miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także dla rodziców podróżujących z wózkami dziecięcymi. Część środkowa została też wzbogacona o dwie odkładane rampy dla osób niepełnosprawnych. W pojazdach N8C, kupionych w Kassel, zainstalowano także system zapowiedzi głosowej przystanków oraz rozbudowany system monitoringu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk
Gdańsk
N8C
modernizacja
  • z – 06.05.2015

    Proszę można przekształcić wiekowy tram,w całkiem nowoczesny z częścią niskopodłogową w zupełnie wystarczającą prze szczenią dla wózków.Wiem że niektórym moja opinia się nie będzie podobać ,liczą się koszty zakupu oraz eksploatacji.

  • rodeif – 10.05.2015

    Niestety ta przestrzeń dla wózków nie zawsze jest wystarczająca - już przy dwóch wózkach blokowane jest przejście do "wyższej" cześci tramwaju, co przy tłoku w godzinach szczytu jest uciążliwe.Ale w porównaniu z wysokopodłogowymi 105tkami, które N8C zastępują, niskopodłogowy fragment jest sporym ulepszeniem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....